Moc hezký příspěvek přišel od další vzorné tety, čtenářky s nickem Maryene, která má ráda sestřiny děti jako svoje vlastní. Tak to má být :)

Hezký den.

Moji rodiče neměli o synovce a neteře nouzi. Já sama jsem měla několik sestřenic a bratranců, a když nás občas naše babička všechny hlídala, musela mít nejspíš nervy ze železa. Navyváděli jsme tolik lumpáren, že se až divím, že to vydržela.

Mám dva vlastní synovce, děti od mojí sestry. Na dívky je naše rodina chudá, takže ani žádné vlastní neteře nemám. Dnes už jsou moji synovci dospělí a protože starší žije dlouho v zahraničí, stýkám se především s tím mladším. Byly časy, kdy to byly jediné děti v naší rodině a poté co já jsem svoje první dítě potratila a bylo mi řečeno, že už nikdy nebudu mít své vlastní děti, jsem je sestře i záviděla.

Dokonce jsem sestru přemlouvala, ať mi mladšího synovce, tehdy ještě miminko, dá. Později jsem pochopila, jak to byl hloupý nápad, ale v té době jsem se na ni zlobila, jak je sobecká. Vzhledem k tomu, že její manžel byl v té době  po vysoké rok na vojně a sestra potřebovala občas pomoc, trávila jsem s jejími dětmi hodně času.

Později jsem se dočkala svých dětí, ale se svým mladším synovcem mám velmi blízký vztah dodnes. Říká mi teto, ale připadá mi jako jeden z mých synů. Často mi svěří i to, co neřekne ani svojí mámě.

Když jsem si vzala svého nynějšího manžela, „vyvdala“ jsem nejenom další dvě děti, ale i kupu synovců a neteří. Říkají mi teto.

V rodině si myslím, máme hezké vztahy a snažíme se je udržovat i mezi našimi dětmi. Nedávno mi jedna kamarádka řekla, že kdyby se jejich rodina nesetkala občas na pohřbech, ani by svoji rodinu nikdy nepotkala a některé synovce a neteře ani neznala. Nás čekají v blízké době svatby našich dvou dětí a jsem ráda, že všechny naše neteře i synovci se tady setkají a určitě to bude stát za to!

Maryene

Pozn.red.: Text nebyl redakčně upraven

_____________________

Ano, to je smutné, spousta rodinných příslušníků se setkává jenom na pohřbech. Je dobře, že tomu u vás tak není.
U nás naštěstí také ne :)
Děkuji, že jste napsala a mějte krásný den.
Saša

Téma dnešního dne: Synovci a neteřinky

  • Jaký máte vztah ke svým synovcům a neteřím?
  • Jezdí k vám na víkendy, na prázdniny?
  • Zlobí vás?
  • Rozumíte si s nimi?
  • Svěřují se vám třeba i více než vlastním rodičům?
  • A jaký je věkový rozdíl mezi vašimi dětmi a dětmi vašich sourozenců?
  • A jak vás oslovují?

Téma je to pěkné, rodinné, předem děkuji za vaše příspěvky.

pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu ze čtenářek odměníme originálním dárkem: „flaškou rumu“ (to kdyby synovci a neteře hodně zlobili)

 

Reklama