Do domu si čtenářka Maryene nezvané hosty nepouští, ale to ještě netuší, že „nebezpečí“ přichází i z jiné strany. Přečtěte si další tematický příspěvek, který stojí za zamyšlení.

Dobrý den všem.

Právě před chvílí mi volali z neznámého čísla 608628133. Prý mají pro mě skvělou zprávu, vyhrála jsem u jejich společnosti, přestože to jméno slyším poprvé v životě. Co je podmínkou výhry jsem se nedozvěděla. S odmítnutím výhry jsem telefon položila.

Do domu si nezvané hosty nepouštím, na ulicích je slušně odmítám, na nevyžádané telefonní hovory s nabídkami reaguji rozloučením co nejrychleji. Přesto s těmito návštěvami mám neblahé zkušenosti.
Když mi zemřela maminka a táta zůstal sám, snažili jsme se za ním jezdit, jak nejčastěji to šlo. Problém byl v tom, že byl velmi společenský člověk a nedokázal být sám. Takže i nezvané návštěvy v podobě různých podomních prodavačů byly pro něho příležitostí si s někým popovídat. Každého hned zval domů a hostil. Naštěstí si od nikoho nic nekoupil, na to byl dost šetrný a říkával, že už je sám a nic nepotřebuje a my jeho děti „že jsme nároční a musíme si vše vybrat sami“.

Šokem bylo pro mě, když jsem ho jednou opět přišla navštívit a v otevřeném domě byli cizí lidé. Na jejich ulici tehdy dělali výkop nějací pomocní dělníci a on je poté, co jim nabídnul svačinu požádal „ať mu to doma na oplátku pohlídají“, než se odkudsi vrátí. Tehdy jsem se na něho hodně rozzlobila a nebrala ani jeho výmluvy, že jsou to chudáci, kterým nikdo nic nedá.

Musel slíbit, že už nikoho domů pouštět nebude. 
Podobný problém měl i manžel se svými rodiči. Ti se nechali nesmyslně pojistit, koupili si nefunkční holicí strojek, předražené nádobí a spoustu dalších zbytečností. 
Myslím si, že tito lidé, co nabízejí podobné služby, často využijí nejenom nevědomosti, ale především důvěry především starších lidí.

Ale přesto. Jednou mě neočekávaně kamarádka pozvala na večeři a důvod nechtěla říct. Zrovna se nám to příliš nehodilo, ráno jsme brzy vstávali, ale protože tak úpěnlivě prosila, očekávali jsme nějaké překvapení. Narychlo jsme sehnali alespoň kytku a šli. Překvapení nás čekalo hned po příchodu. Pozvala nás „pouze“ do kuchyně, kde byly po stole i všude po kuchyňské lince rozloženy součásti nějakého kuchyňského přístroje a u dveří nás vítala zcela cizí dívka se širokým úsměvem. Doma jsme nevečeřeli a po dvou hodinách jejího výkladu jsme už měli opravdu hlad a chtěli jsme se rozloučit. V odchodu nám to děvče bránilo doslova vlastním tělem. Poté přišly ochutnávky nějakých namixovaných potravin, které jsou zdravé a chutné jedině z tohohle mixéru za ubohých 35 tisíc! To přece musíme mít. Když už i kamarádka s manželem viděla, že to vypadá, že by naše návštěva u ní mohla být poslední, snažili jsme se všichni společnými silami dívku s mixérem umlčet. Ale ona začala být téměř až agresivní ve svém projevu, napadala nás, co jsme si už vše v životě pořídili na úkor tohoto mixéru a ona že neodejde, pokud někdo z nás nekoupí. Argumentovala i vlastním odoperovaným žlučníkem, kdy ji zmiňovaný přístroj málem zachránil život. Naši chlapi posilněni alkoholem začali vyžadovat ukázku jizvy, protože už nevěřili ničemu. Dívka se urazila a začala pomalu balit. 

Zatím jsme spokojeni a zdraví i bez jejího zázračného přístroje. Takže i dále odolávám všem zaručeně nejlepším nabídkám, dárkům zadarmo i předváděcím akcím. 

Hezký den.

Maryene

Pozn.red.: Text nebyl redakčně upraven

____________________

Odolávejte, odolávejte a nedejte se. Ještě, že nemáte povahu po tatínkovi a každého do domu nepustíte. Dnes člověk opravdu neví. Měl tehdy obrovské štěstí, že mu nic nevzali.
A to, že si tito prodejci vybírají převážně starší lidi, kteří jsou slušní a důvěřiví, to považuji za nehoráznost a sprosťárnu toho největšího kalibru!!

Děkuji, že jste napsala.
Krásný, i když mrazivý den.
Saša

Téma dnešního dne: Podomní prodejci

  • Máte zkušenosti s podomními prodejci, pojišťovacími agenty, falešnými výběrčími na charitu ad.
  • Naletěly jste někdy?
  • Naletěl někdo z vašich známých a příbuzných?
  • Který typ těchto lidí vás štve nejvíc?
  • Chápete, že dělají svoji práci, nebo vám lezou na nervy?
  • Stáli tito lidé už i neodbytně u vašich dveří?
  • Jak je dokážete slušně vypoklonkovat?

Otázek se nabízí celá řada, obsah vašich příspěvků nechám už zcela ve vaší kompetenci.

Pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jedna ze čtenářek obdrží pěkný dárek: oční kosmetiku od AVONu a make-up zn. Gabriella Salvete

darecek

Reklama