Touto větou končí moc hezký příspěvek k dnešnímu pátečnímu dni od naší věrné čtenářky Maryene, které tímto děkujeme.

Hezký den.

Udělej si sám. Tak by mohl znít podtitulek nové ženy-in. A proč ne? Jsme vlastně odjakživa národ kutilů. V dobách, které naše děti už nepamatují, zely pulty obchodů prázdnotou, takže nám ani nic jiného nezbývalo. Tatínkové stloukali svým dceruškám domečky pro panenky a synům vyráběli motokáry, maminky a babičky pletly, šily, tvořily a o víkendech se vyráželo na chaty, do ráje všech kutilů. Snad se našim milým redaktorům zastesklo po dobách, kdy si každý všechno sám vymyslel, vytvořil a poté i spotřeboval a proto nám navrhli, abychom si také sami tvořili každodenní témata.

Dnes, kdy píšu toto zamyšlení je 3. dubna a můj syn má svátek. Richard. To jméno se mi vždycky líbiloa přestože v roce, kdy se narodil, ho můj dědeček v kalendáři tehdy nenašel a silně protestoval (bylo tam napsáno pouze Neděle velikonoční), přesto jsem si ho prosadila. Když se nám narodí dítě, představujeme si, jaké asi bude. Myslím si, že Ríša předčil všechna moje očekávání. A to jméno mu opravdu sedí. A také si myslím, že je s ním i docela spokojený, přestože měl období, kdy se mu nelíbilo.

Jméno je pro každého velmi důležité a ti, kterým se nelíbí, jaké jméno jim rodiče vybrali, si vymýšlejí nejrůznější přezdívky. Také jsem se svým křestním jménem spokojená nebyla, ale nikdy by mě nenapadlo si jméno měnit. To jedna moje kamarádka, jmenovala se Cecílie, ta se pro změnu jména rozhodla už na základní škole. Děti na ni volali cilka-pilka, říkali také Ciluna a vymýšleli všechno možné. Podařilo se jí přemluvit rodiče a ti jí nechali jméno na matrice přepsat na Alenu. Za šest stovek, tehdy opravdu velké peníze. Přestože od té doby uplynulo už bezmála padesát let, mohu potvrdit, že těch šest set opravdu vyhodili do větru. Navždy u všech byla a bude jak jinak než Cilka.

A tak si přeji, ať už se bude dít cokoli, aby naše žena-in zůstala navždy ženou-in. I se všemi změnami a úpravami.

Maryene

Pozn.red.: Text nebyl redakčně upraven

____________________

Tak s tím jménem jste mi nahrála na smeč. Co já jsem se jen v dětství natrápila s Alexandrou! Moje babička to chudinka pomalu ani neuměla vyslovit.
Teď jsem na to jméno pyšná. Vyčetla jsem, že je řeckého původu a v překladu znamená „Ochránkyně mužů“. :)
A vy máte taky krásné jméno – a Richard? Tak to je vznešené a opravdu krásné mužské jméno.
Mějte hezký víkend a děkuji, že jste napsala
Saša

Reklama