Pojďme se podívat, které filmové novinky by se mohly líbit vašim dětem a zpříjemnit jim tak čekání na Ježíška. A vám umožnit, abyste získala nějaký ten čas pro sebe, v případě že své potomky vyšlete za podívanou s nějakým jiným ochotným členem rodiny.  I ty dvě hodiny jsou dobré k tomu, abyste si mezitím v klidu dala svařák s kamarádkou nebo si prošla vánoční trhy.  
Ale pokud se vám chce, bude samozřejmě ideální, když půjdete se svými dětmi. Nebojte. Vybrali jsme pro vás tituly, které v sobě všechny mají smysluplné poselství, o kterém si můžete (nejen v čase vánočním) přemýšlet.

Louskáček a čtyři říše

Hvězdně obsazený film (Keira Knightley, Helen Mirren, Morgan Freeman) zavede malé i velké diváky do filmaři oblíbeného fantastického paralelního světa, kde je možné vše nemožné. Další pompézní disneyovka, kde se na ničem nešetřilo. Co je vlastně zač, ten legendární LOUSKÁČEK? To se můžete dozvědět v kinech už nyní. Louskáček a čtyři říše

Grinch

A je tu zas. Kultovní Grinch. Bručoun, který nemá nikoho rád a přímo nenávidí Vánoce. I v našich životech se občas najde někdo, kdo chce pokazit Vánoce. A neškodí si připomenout, co za nenávistí, jež škodí ostatním, obvykle stojí…
V českém znění oceníte Vojtěcha Dyka...Grinch

Mary Poppins se vrací

Těsně před vánočními svátky přichází do kin klasika. A další hvězdně obsazený snímek Mary Poppins se vrací nabídne Emily Blunt, Meryl Streepovou, Colina Firtha a další slavná jména. A samozřejmě kouzla a víru, že všechno je možné … s Mary Poppins.Mary Poppins se vrací

Sněhová královna: V zemi zrcadel

Na dny mezi svátky je připraveno pokračování populární animované série Sněhová královna. Známí hrdinové se opět scházejí, aby zachránili svět pohádek. A to jistě stojí za tu námahu a návštěvu kina. Odvážná a krásná Gerda – a snad to můžeme prozradit – má něco silnějšího, než jsou čáry a magie. Je to víra v přátelství. Právě díky tomu je ona ta jediná, kdo se může postavit zlu.Sněhová královna: V zemi zrcadel

Čertí brko

Příjemnou protiváhou výše zmíněných zahraničních snímků je tradiční česká pohádka, jež má premiéru příští týden. A my už nyní víme, že se povedla. Více se dočtete v připravovaném samostatném článku.

Něco navíc:

  • Mimi & Líza: Záhada vánočního světla
    Pásmo krátkých animovaných filmů pro malé děti s hlasy Lindy Rybové, Davida Prachaře, Arnošta Goldflama a se zpěvem Markéty Irglové a Dagmar Peckové. Premiéra 6.12.2018.
  • Vánoce a spol.
    Další vtipná variace na příběh Santa zachraňuje Vánoce. S moderními prvky, půvabnou Audrey Tautou a Alainem Chabatem, jež napsal scénář a chopil se i režie.

P.S. Nedávno měl také premiéru rodinný film Ten, kdo tě miloval, ke kterému se v nejbližších dnech ještě vrátíme prostřednictvím rozhovoru s hlavní ženskou představitelkou Soňou Norisovou. Povídaly jsme si nejen o natáčení, ale hlavně o Vánocícch. 

Přečtěte si také:

Reklama