Olsenky-seznam.jpg
Zdroj foto: Shutterstock

Herečky a dvojčata Mary-Kate a Ashley Olsen oslaví v červnu své 37. narozeniny. Sestry začínaly jako dětské televizní hvězdy a později prorazily ve světě módy. Jejich první rolí byla Michelle Tanner v seriálu Plný dům, ve které se obě dvě střídaly. V tomto seriálu působily až do roku 1995.

Jejich popularita prudce rostla a okatá dvojčata se tak začala objevovat ve vlastních filmech. V roce 1995 vyšel film Malé dohazovačky, kde si zahrály po boku Kirstie Alley (známá z filmů Kdopak to mluví) a Steva Guttenberga (známý jako seržant Mahoneye z Policejní akademie).

Velice oblíbené jsou také jejich role dospívajících slečen z filmů Sestry v akci, Sestry v Londýně nebo Sestry na Bahamách. Jejich poslední společný film s názvem Jeden den v New Yorku debutoval v roce 2004.

U sester se ale čím dál tím více začal projevovat zájem o módu a jak Mary-Kate, tak i Ashley nakonec odešly z herectví, aby se mohly věnovat módnímu návrhářství. The New York Times dokonce prohlásil Mary-Kate za módní ikonu a průkopnici svého charakteristického „bezdomoveckého“ stylu. Tento styl je podobný boho-chic stylu, který v Británii zpopularizovaly Kate Moss či Sienna Miller. Skládá se většinou z velkých slunečních brýlí, kozaček, volných svetrů a splývavých sukní, přičemž základem je kombinace luxusních a levných kousků.

Olsenky také spustily vlastní módní značku s názvem The Row a v roce 2007 uvedly na trh Elizabeth & James, kolekci inspirovanou jejich vintage úlovky a vlastními kousky.

Fanoušky, média i odborníky zarazila v průběhu let také výrazná změna v rysech obličeje Mary-Kate, herečka sama ale o žádné plastice nikdy nemluvila.

Mary-Kate Olsen si v roce 2015 vzala Oliviera Sarkozy, nevlastního bratra bývalého francouzského prezidenta Nicolase Sarkozy. Pár se ovšem v roce 2021 rozvedl.

Manželem Ashley je od konce minulého roku umělec Louis Eisner.

Olsenky.jpg
Zdroj foto: Profimedia

Zdroj info: usmagazineglamourfame, wikipedia, čsfd