Když se řekne ideální vztah, každý má svou představu o tom, jak by to mělo být. Když se pak něčí vztah vymyká tomu, jakou máme vizi, nazýváme to zvláštním, divným, někdy až na hlavu padlým. Dosti obdobně to má Maruška. Ta je se svým partnerem velmi šťastná, ale jelikož se jedná o netradiční soužití, tak často slýchává různé narážky i urážky.

vztah

Marie žije na společné hromádce se svým přítelem už téměř deset let, ale až posledních pár let je prý opravdu šťastná, a to díky menší úpravě pravidel v jejich vztahu. „Známe se od vejšky, zprvu jsme měli takový ten klasický, rádoby harmonický vztah, který byl ale plný žárlivosti a vyčítání, ač mnohdy zcela zbytečně. Ano, sem a tam jeden nebo druhý ulítl, ale když na to koukám zpětně, tak to divadlo za to opravdu nestálo.“  Vše se zlomilo před cca čtyřmi lety, kdy se Marie rozhodla opustit svého přítele, protože ji nebavilo poslouchat, kde, co a s kým. Našla si nového partnera, ač bylo vše skvělé, její ex jí stále chyběl a Marii se stýskalo. Po půl roce se tak spolu opět setkali a oba se shodli, že bez sebe nechtějí být, ale věděli, že dosavadní vztah jim nevyhovoval.

Láska je nejkrásnější trápení, které tkví v ponížení lidské hrdosti...
John Lennon

Stanovili jsme si jisté pravidlo, které znělo - když už s někým ulítnu, řeknu mu to a on mně, hlavně bezpečně! Shodli jsme se, že se milujeme a to, že sem a tam se s někým vyspíme, přeci nic neznamená, je to normální pud.“ Mantinely, které si tento pár postavil, fungovaly, a dokonce si je postupem času ještě oba vylepšili ku prospěchu vztahu. „Nyní to funguje tak, že já mám stálého milence, on má milenku, víme to a jsme spokojeni, akceptujeme jeden druhého. Sex je nyní ještě lepší, než býval, a i ostatní věci.“ Jeden háček to má, jak popisuje Maruška. „Jediné, co mě štve, jak stále poslouchám od kamarádek, že viděly mého přítele s jinou, atd. Když jim řeknu, že je to v pořádku, že to vím, že i já mám milence, nastane vždy debata ve stylu, proč tedy spolu jsme… Oni mají takový vztah, my makový, jim vyhovuje monogamie, nám ne. Přesto, že to nikdo nechápe, já bych neměnila, náš vztah by nám mohla závidět spousta „šťastných“ párů.“

Čtěte také:

Reklama