S tímhle tématem mi Eva kápla do noty. V poslední době se totiž stále častěji zabývám myšlenkou, která mě provází už od ranného dětství. Sotva jsem začala rozum brát a musela jsem začít plnit různě obtížné domácí povinnosti, věděla jsem naprosto přesně, čím chci být. Budu rentiérkou!

Moje rodina mě ale nechtěla chápat a ve volbě budoucího povolání mě vůbec nepodporovala. Dokonce často tvridila, že jsem jen líná (což později potvrdil i dětský psycholog).  

Časem jsem připustila i možnost být ošetřovatelkou v zoologické zahradě, kde by se ovšem moje práce soustřeďovala hlavně na hlazení, mazlení, hraní si a dovádění se zvířaty. 

S přibývajícím věkem jsem však tuto ideu začala považovat jen jako krajní variantu a vzhledem k tomu, že jsem bydlela v domě s tehdy mladou začínající herečkou (Světlana Nálepková), bylo mi jasné, kudy se bude moje životní cesta dál ubírat: budu herečka.

Nějak se to však zvrtlo a po gymnáziu jsem na nátlak rodičů začala studovat geodézii na ČVUT. Marně jsem jim vymlouvala, že běhání s tyčí v ruce v létě v zimě mému organizmu neprospěje. Nazabraly ani výmluvy, že si koukáním do teodolitu pokazím už tak dost chabý zrak.

Nakonec jsem ze studií zběhla a nastoupila v divadle. Herečka to zrovna nebyla, už měli plno. Pak přišlo pár zanedbatelných profesí – od šatnářky, přes baličku cédéček či uklízečku v hospodě, abych nakonec skončila u novin.

A coby samoživitelka kočičí smečky a majitelka věčně prázdného konta jsem se opět vrátila k myšlence – být rentiérkou. Kde se ale sakra ukrývají moji potenciální mecenáši? Nevíte o někom? Jsem skromná. Stačilo by mi tak 40–50 tisíc…

Marie Šrámková

Maruško, věř, že my tvrdě pracující, kteří dosáhnou sotva poloviny toho, oč žádáš, ti to ze srdce přejeme. :-)

Dnes si povídáme o tom, čím jsme v dětství chtěli být. Více se dozvíte ZDE. Hledáte inspiraci? Pak nahlédněte do dnešního článku Čím jsme v dětství chtělí být? A čím jsme se stali?

Svoje příběhy, které můžete doplnit i obrázkem vašeho pracoviště nebo vás v akci, posílejte na e-mailovou adresu

redakce@zena-in.cz

Dnes je ve hře kosmetický balíček obsahující Pinnacle - tělové mléko s vůní mandlí a pemzu, dále můžete získat Activ F - šampon pro ženy proti padání vlasů a připraveno máme i něco sladkého.

Reklama