BM2R2858.jpg

Gábino, jaký je Váš vztah k tanci? Jak se proměnil?

GK: Čím dál tím víc mě to baví. Na začátku jsem si neuměla představit, že některé pohyby udělám, ale najednou to jde. Mám pocit, že už se s tím nemusím tak prát a seznamovat se s jednotlivými prvky. Mám i pocit, že se to učím čím dál rychleji.

Martine, co je Gábiny silná a co slabá stránka?

MP: Nejtěžší pro ni bylo naučit se mít ladné pohyby, ale na tom jsme zapracovali a myslím, že už tento problém nemá. A velmi pozitivně hodnotím, že má fotogenickou paměť. Plno věcí jí ukážu a ona to napodobí, aniž bych to musel příliš vysvětlovat.

GK: Celý život beru jako dogma, že mám problémy s jakoukoli pamětí, a je velmi milé, když ve třiceti letech zjistím, že to není tak špatné.

Vy jste ze sportu na tvrdé tréninky zvyklá, ale lze porovnat taneční trénink s tím na biatlon?

GK: Je to úplně jiné. Musím si hlídat každý kousek svého těla, pohybovat několika částmi najednou, což je velmi problematické. Co lze připodobnit, je časová náročnost. V mých očích je to regulérní vrcholový sport. Zpětně mě mrzí, že jsem to možná někdy hodnotila tak, že je tanec jednodušší.

Jaký je Martin učitel?

GK: Přísný, ale já jsem za to ráda. Důvěřuji mu v tom, co mi říká, a snažím se dělat vše pro to, aby se mnou měl co nejméně práce. Někdy mu říkám, pojďme dneska udělat nohy a zítra ruce, a on trvá, že to musíme udělat najednou.

MP: Podle mě od Gábiny každý něco očekává. Každý ví, že je to úspěšná sportovkyně. Kondičku ani neřešíme, ale pro ni je to psychicky náročné. Musí se naučit pracovat s nohama a rukama jinak, než jak to dělala dosud.

Martine, ty jsi někdy zkoušel biatlon?

MP: Vůbec, ani jsem nikdy neběžkoval.

Gábino, naučíte ho to?

GK: Pokud bude aspoň malý náznak toho, že chce, tak určitě. Ale nejsem si jistá, že bych ho měla seznamovat se zbraní, dokud trénujeme. Přece jen by mě tady mohl střelit, když by mi to nešlo.
Z tanečních Vás vyhodili, protože jste neměla vhodné oblečení.

Jak se těšíte na šaty, líčení a účesy?

GK: Těším se hrozně. Spoustu let jsem byla v kombinéze a ve sportovním oblečení. Vždy když byla příležitost si obléct šaty, tak to pro mě byl svátek. Já je hrozně ráda nosím. Na boty jsem se také těšila, ale musela jsem zmenšit podpatek, protože jsem to nezvládala. Chůze na podpatcích ve městě není stejná jako tanec.

StarDance-20X-Raub-20190829-DSC3239.jpg

Zdroj fotografií: Česká televize

Jak se těšíte na přímé přenosy?

MP: Na nás se byli podívat dva lidi a už nás to poznamenalo. Ta energie se úplně změní. Ale myslím, že oba jsme ten typ lidí, které tréma donutí jet víc naplno.

GB: Já jsem velký trémista. Myslím, že ze všech největší. V biatlonu jsme se s tím učila pracovat deset let. Teď už dva roky
nezávodím, tak jsem zvědavá, zda se rozvzpomenu, jak s tím bojovat.

Kdy to bylo nejhorší?

GK: Tak čtrnáct dní před začátkem sezóny jsem byla hodně koncentrovaná a nervózní. Teď mám ale pocit, že jak jsme dvojice, že ta vzájemná podpora to ulehčuje.
Když jste stála na startu ve stíhacím závodu, chtěla jste vědět, jak na tom jsou závodnice před Vámi?

GK: Po celou kariéru jsem se snažila nevnímat okolí. Když jsem věděla, že jsem odstřihnutá od dění kolem, tak jsem pak měla dobrý závod. Určitě mi pomáhala soustředěnost na sebe a svůj výkon.

Co se Vám na StarDance líbí?

GK: Celá ta atmosféra. Už od mala v rodině obdivujeme Marka Ebena. Je to pro mě vzor a jako teenager jsem si přála, abychom měli za prezidenta někoho s takovou grácií a noblesou. Spolu s Terezou Kostkovou té soutěži dávají dokonalý glanc. Jsou pro mě zárukou slušného chování a naprosto nezaměnitelní s jinými moderátory.

Jaké jsou Vaše ambice?

MP: Na začátku jsme si to chtěli hlavně užít, ale když tu hodiny potíme krev, asi by nás neuspokojilo vypadnout jako první s tím, že jsme si to užili. Určitě chceme dojít co nejdál a předvést co nejvíce tanců.

GK: Mám tu stejnou ambici, jako jsem měla ve sportu. Udělat maximum, co jde, a pak už je jedno, kam až dojdeme. Jen bych se nechtěla dostat do fáze, že vypadneme a budeme si říkat, že jsme mohli trénovat víc.

Koho berete jako svou největší konkurenci?

GK: Ještě jsem nikoho neviděla tančit, ale asi Veroniku Kubařovou. Myslím si, že herci, jak za sebou mají pohybovou průpravu, tak budou dobří. MP: Herci jsou zvyklí na diváky. Určitě ve své kariéře už něco popletli a ví, jak to zahrát, aby to nebylo poznat. Tak pro mě jsou to Matouš Ruml a Veronika Kubařová.

Jak vnímáte porotu?

GK: Nebojím se kritiky. Jsem na ni zvyklá celý život. Objektivně si ráda přiznávám, kde mám své rezervy. Navíc jsou to lidé, kteří mi imponují, tak se na ně těším.

MP: Mám to podobně. Máme dva měsíce na trénování, tak je jasné, že bez chyb to nebude. Ale chci, ať se jim na nás příjemně kouká a mají z nás radost.
Využijete něco z biatlonu ve StarDance?

GK: U té nervozity si zkusím vzpomenout, jak jsem závodila před padesáti tisíci lidmi a že ve StarDance jich tolik nebude, tak mohu být víc v klidu.

MP: A v choreografii? Možná mě někde zastřelí…

Zdroj: Česká televize

Čtěte také:

Reklama