Každý muž má svoje koníčky. Ten váš třeba nevynechá jediný basketbalový zápas v televizi nebo beznadějně zbožňuje bowling. Martina má ale jiný problém - přítel se jí zbláznil do adrenalinových sporů a ona se bojí o jeho život!

adrenalin

Nedávno mi přišel na pracovní adresu zajímavý e-mail. Čtenářka Martina v něm prosí o radu, co si počít s přítelovou oblibou v nebezpečných sportech. Má s ním zůstat? Má být velkorysá a tento „koníček“ jednoduše přehlédnout? Zklidní se, až přijdou děti, nebo bude dál riskovat svůj život? A co když jednou přecení svoje možnosti a vážně se zraní, nebo i hůř? Nebylo by lepší se s ním raději rozejít?

Každá rada drahá. Dohodl jsem se proto s Martinou, že její příběh uveřejním, abyste svou troškou do mlýna mohly přispět i vy, milé Ženy-in. Třeba máte podobnou zkušenost a dokážete Martině pomoci...

Dopis čtenářky Martiny

Milá redakce,

už si vážně nevím rady, tak se obracím s prosbou o pomoc na vás. Mám už čtyři roky přítele a donedávna nám vše výborně klapalo. Byli jsme šťastní a spoustu času jsme trávili naším společným koníčkem, sportem. Vyjížděli jsme na dlouhé výlety na kole, chodili po horách, lyžovali v Rakouských Alpách a vášnivě hráli squash.

Jenže asi před rokem dostal přítel jako dárek k narozeninám poukaz na seskok padákem, a tím všechno začalo. Byl z něho tak okouzlený, že si hned objednal další. Ze začátku jsem se jeho nadšení pokoušela sdílet, měla jsem radost, že se mu to tolik líbí. Ale po padáku přišlo rogalo, po něm horolezení na ledopádech, hned nato sjíždění divoké řeky a teď si vymyslel sjíždění lavinových svahů po výskoku z helikoptéry. Úplně se děsím, jaká pitomost ho napadne příště. Nejen že jsou tyhle záliby nekřesťansky drahé (bláhově jsem si myslela, že budeme ušetřené peníze dávat stranou na bydlení, jenže přítel vydělává daleko víc než já, tak musím o penězích mlčet), ale také jsou strašně nebezpečné.

Zatím měl přítel ohromné štěstí a kromě odřených kolen a vymknutého kotníku se mu nikdy nic nestalo, ale tohle štěstí ho může kdykoli opustit. Snažila jsem se s ním o tom už několikrát mluvit. Zkouším mu vysvětlit, jak moc se o něj bojím, ale on mě vůbec neposlouchá. Vždycky argumentuje ochrannou helmou a jisticími lany a bůhví čím vším ještě a stále mi tvrdí, že se přece nemůže nic stát. Mám prý být ráda, že nesedí doma u televize s lahví piva nebo neběhá za ženskými.

Už si ani nepamatuji, kdy jsme si společně vyjeli na kolech... Vážně si s ním už nevím rady. Měla jsem veliké plány, jak se vezmeme a založíme rodinu, ale copak to jde s tímhle bláznem bláznivým? Úplně vidím, jak naše děti odmala bere s sebou na divokou vodu a říká: Jen se neboj, nemůže se nic stát! Nechci být hysterka a dávat mu ultimáta typu: Buď adrenalin, nebo já! Ale už si nevím rady. I když ho skutečně miluju, reálně zvažuji rozchod. Nechci, aby se mi jednou vrátil domů v rakvi!

Martina S.


Zažila jste někdy něco podobného. Chodila jste někdy (anebo chodíte) s adrenalinovým závislákem? Poraďte Martině, jak na něj - napište svou zkušenost do diskuze pod tímto článkem!

Reklama