Gay portál COLOUR PLANET zveřejnil aktuální žebříček nejmocnějších gayů USA, který sestavil magazín OUT.

 

Do padesátky nejvlivnějších gayů letos pronikla také Čechoameričanka Martina Navrátilová, která se umístila na 46. místě. Společnost tenisové legendě dělají hvězdy šoubyznysu, novináři a filmoví producenti. Navrátilová se v prestižním pořadí umístila na základě přísných kritérií, kterými jsou kromě homosexuální orientace také další hlediska: přínos gay komunitě a míra medializace. Martina Navrátilová vloni byla za svou podporu gay hnutí oceněna cenou Gay a lesbické aliance v Los Angeles, neziskovým gay a lesbickým organizacím v roce 2007 věnovala více než 2 miliony dolarů a stala se velvyslankyní zdravého životního stylu pro seniory v USA.

 

Nejmocnější gay osobností USA byla vyhlášena moderátorka Ellen DeGeneres, držitelka ceny Emmy, jejíž kariéra po zveřejnění lesbické orientace výrazně akcelerovala. Uváděla nejprestižnější televizní show – od Oscarů přes Grammy až po Divas Las Vegas – a jen v loňském roce vydělala přes 15 milionů dolarů. Magazín Forbes ji proto zařadil i do svého žebříčku nejmocnějším televizních hvězd. Hostem v její talkshow byla v únoru také kandidátka na prezidenta Hillary Clinton.

 

Mezi padesáti jmény nejmocnějších gayů současné Ameriky najdeme miliardáře Davida Geffena, který žebříček POWER 50 vedl v loňském roce, letos je čtvrtý. Také Geffen se umisťuje v seznamu magazínu Forbes, a to mezi světovými miliardáři. David Geffen začínal jako poštovní poslíček v hudební agentuře, dnes vlastní se Stevenem Spielbergem filmovou společnost DreamWorks, produkuje alba hudebních hvězd (např. Cher, Aerosmith) a sbírá moderní umění. Patří k zásadním podporovatelům Demokratické strany, finančně přispěl na kampaň Hillary Clinton i Baraca Obamy.

 

K dalším nejmocnějším gayům patří držitelka Oscara Jodie Foster, která se k orientaci přihlásila na podzim 2007, devět novinářů zvaných The New York Times Gay Mafia, čerstvý držitel Oscara za film Až na krev, filmový producent Scott Rudin, módní návrháři Marc Jacobs a Tom Ford, fotografka Annie Leibovitz nebo editorka magazínu People Martha Nelson.

 

Tisková zpráva

 

 

 

Reklama