Milá redakce, milé čtenářky, jako dítě, jsem chtěla pracovat nejdřív jako popelář, pak jako kriminalista a posléze, a to mi zůstalo hodně dlouho, jsem chtěla pracovat jako ošetřovatelka v teletníku.

Chodila jsem tam pomáhat a moc mě to bavilo. Dokonce jsem měla domluveno s jednou paní (naší známou), že ona by akorát odcházela do důchodu, a já bych mohla čerstvě po škole nastoupit místo ní.

Moc mě to bavilo, chodit tam pomáhat, dávat telatům dudlíky, protože ty úplně malé si je neuměli najít sami.

Když jsem vyplňovala přihlášku čím bych chtěla být, musela jsem to, vzhledem ke svému zdravotnímu stavu, konzultovat s doktorkou.

Ta mi mojí milou práci zatrhla hned, prý, že je to velmi těžká práce, a to já bych dělat nemohla. Tak dobře, měla jsem v zásobě další variantu - dělat číšnici.

Opět mi to bylo zamítnuto. Těžká práce, noční směny, stále na nohách.

Nakonec se doktorka a moje máma domluvily, že bych mohla jít na učiliště technicko-administrativní. Vůbec jsem z toho nebyla nadšená. Nechtěla jsem dělat v kanceláři, ale venku na vzduchu. No, ale protože mi nic jiného nebylo povoleno, nakonec jsem na SOU technicko-administrativní prací šla.

Ještě vybrat jestli na 2-leté nebo 3-leté. Našla jsem tam skvělé kamarádky, byly jsme docela dobrá parta a i učitelku jsme měli dobrou. Chodili jsme na praxi do jednoho úřadu, kde bylo i učňovské středisko.

Dnes je to 17-tý rok co jsem zaměstnaná ve státní správě, a ač jsem nikdy nechtěla být kancelářská myš, moje práce mě docela baví. Doufám, že si ji udržím.

Martina

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.


Moje dcera zase chtěla být pohřebákem. Druhá se zajímala o obor automobilová závodnice, třetí chtěla ošetřovat koně a Johanka by také ráda dělala u koní. Když viděl můj otec mou práci s matematikou a zeměpisem, prorokoval mi, že budu „v parku kartáčovat vrabce“. Dost se mi ta myšlenka líbila. Bohužel je tak málo vrabců, že se živím psaním. Je dobře, že se Ti alternativa líbí. Mně se také líbí. Přeji krásný den. Míša.

O vaší práci si povídáme na redakce@zena-in.cz

 

Reklama