mt

Herec Martin Trnavský je dalším z mužů, kterého jste v soutěži Kocouři Ženy-in vybrali do finálové skupinky. A tak jsem se vypravila ho exkluzivně pro vás vyzpovídat.

Jak pečujete o svůj zevnějšek, že tak dobře vypadáte?
Kdysi jsem dělal závodně jachting, s nímž jsem se dostal skoro až na Olympiádu. Pak nastala doba, kdy jsem se sportu nevěnoval vůbec, ale poslední dobou chodím poměrně často cvičit do posilovny. Počáteční motivací bylo natáčení filmu Muži v říji, kde hraju trochu prostoduchého hezouna, na což jsem ale samozřejmě potřeboval dobrou figuru. Zhubnul jsem o 15 kilo a cítím se výborně.

Mrzí vás odchod ze seriálu Ordinace v růžové zahradě?
Nemrzí. Bylo mi to líto tak prvních deset minut, ale s odstupem doby vidím, že to bylo to nejlepší, co se mi mohlo stát. 

Proč?
Vedu brněnské divadlo Frída, které mým zaneprázdněním trochu trpělo. Projekty, které tam realizujeme, potřebují být na vysoké úrovni, a tomu je nutné se náležitě věnovat. Když hrajete v masově sledovaném seriálu, jste pro režiséry zařazený do určité skupiny, ze které se pak těžce vymaňujete. V mužích v říji jsem se ale rehabilitoval, takže se určitě přijďte podívat.

mt

Točíte teď nějaký jiný seriál?
Ano. Paradoxně znovu Ordinaci, ale pro slovenskou televizi. Tam jsou ale obsazeny skutečné hvězdy jako například Emilia Vašáryová, Zdena Studénková, Kroner, takže je to pro mě pocta a velké potěšení.

Můžete na sebe prozradit, jak balíte ženské?
Vůbec nijak. Zjistil jsem, že nejlépe funguje sedící hezoun opodál a ženské přijdou samy. Ale nepředstavujte si mě, že to praktikuji. Já na lidi odjakživa působím jinak, než jaký jsem ve skutečnosti. V té totiž chodím v teplácích, rád dělám na zahradě, nebo se toulám v přírodě se psem a společnost nijak zvlášť nevyhledávám. Zvlášť ne tu hereckou. Proto mám taky svoje divadlo, kde se cítím dobře.

Jste konfliktní typ?
Myslím, že ne, ale když se musím střetnout s blbcem, tak konfliktní jsem. Dokonce skoro až agresivní.

Martin Trnavský (* 8. března 1970, Brno) vystudoval JAMU a působí především jako divadelní herec (vlastní Divadelní spolek Frída). Zahrál si i ve filmech, například Požírač medvědů (1996) a v seriálu Četnické humoresky (2003) nebo aktuálně Ordinace v Růžové zahradě.

Potrpíte si na značkové oblečení?
Vůbec ne! Strašně nerad nakupuji a zkouším, takže všechny věci nosím strašně dlouho. Mám ale rád takzvanou nedbalou eleganci, takže se trochu snažím, aby tak moje věci vypadaly. Jediný případ, kdy si potrpím na nějakou značku, jsou věci na jachting, který stále rekreačně provozuji. Připadám si v nich jako profík.

Nosíte slipy, nebo trenýrky?
NIC! A klidně vám to ukážu.

rr

Jak podle vás vypadá ideální ženská?
V mládí to byly krásky z titulních stran módních časopisů, ale teď preferuji kvalitní obsah. Za nejdůležitější vlastnost považuji empatii. Žena by mě měla vnímat, měla by fungovat vzájemná sounáležitost. Příklad? Sedíme u krbu nebo venku pod hvězdami, popíjíme červené víno a povídáme si třeba až do rána. Takovou schopnost souznění duší na ženě oceňuji ze všeho nejvíc.

Jste doma ochoten vykonávat domácí práce?
Samozřejmě! Zeptejte se mé bývalé partnerky… Zapletalové. Doma fungoval vždy ten, kdo měl zrovna víc času. Starám se o zahradu, vařím, myju nádobí, peru i žehlím. Jsem puntičkář a mám rád pořádek, takže se na něm i podílím. Navíc partneři se mají doplňovat a pomáhat si, a ne aby byl jeden jen přívažkem pro druhého.

Bez čeho se v životě neobejdete?
Bez přírody, lesa, vody a lidí, kterých se nemusím bát.

Jak by měl podle vás vypadat ideální den?
Strávený v příjemné společnosti a večer krásně usnout bez stresů a obav z dalšího dne.

Je vám Martin Trnavský sympatický? Jaké jeho role vás nejvíc nadchla?

Reklama