Martin se narodil 1. července 1979. Absolvoval hudebně-dramatický obor pražské konzervatoře a hned na počátku studia měl možnost zahrát si menší roli v inscenaci, kterou režíroval Milan Schejbal (ten ho později přizval do zájezdového představení Benátská vdovička a dal mu šanci zahrát si i Romea v mosteckém divadle).

 

Milan Schejbal mu také nabídl angažmá v divadle ABC, hostuje ale v mnoha dalších divadlech (Na Zábradlí, TaFantastika, Brodway, Rubín...). Vzdělání si doplnil také studiem muzikálu na Konzervatoři Jaroslava Ježka.

 

K divadlu se dostal díky filmu – uspěl v konkursu Karla Kachyni na televizní film Městem chodí Mikuláš. Tehdy se dozvěděl o amatérském divadle Ty-já-tr. V něm vydržel asi 12 let. V současné době hraje s kamarády z tohoto uskupení pohádky pro děti, na kterých se podílí také jako tvůrce (Pohádky z košíku, Pověsti pro štěstí).

Dnes má Martin za sebou divadelní role v inscenacích Frederick, Jak je důležité míti Filipa, Příliš počestná žena, U nás v Kocourkově, České Vánoce, Šakalí léta, v muzikálech Obraz Doriana Graye, Rebelové a další... Popularitu má také díky seriálu Ordinace v růžové zahradě.

Jak se máte?

To záleží, ze které strany se na to člověk koukne... ale ve výsledku z každé se dá vidět něco hezkého... Takže dobře, děkuju.

 

V poslední době jste se opět zviditelnil díky Ordinaci v růžové zahradě, co vám tato nová role přinesla?

Jestli mi něco přinese, to se teprve uvidí, ale zatím mi přinesla spoustu zábavy, fajn lidi a peníze.

 

Nevadí vám, že v tomto seriálu hrajete spíše nešiku a Dona Juana zároveň?

Naopak. Role mě baví a mít ambice Dona Juana a přitom být nešika je přece hezká a zábavná kombinace... A já k ní nemám daleko (smích).

 

Martinovy televizní a filmové role

 

+ Ordinace v růžové zahradě (2008), Oskar Všetečka
+ Škola ve mlejně (2007), tulák Mikolášek
+ Ro(c)k podvraťáků (2006), Radek Holý
+ Stříbrná vůně mrazu (2005),Vojtěch Kadlec
+ Bazén (2005), Ziki
+ Snowborďáci (2004), Roberto
+ Probuzená skála (2004), Miguel
+ Vetřelci v Coloradu (2001) , Tomáš
+ V den psa (1994), Thief
+ Městem chodí Mikuláš (1993), Mikuláš Arnošt

Je nějaká role, kterou byste určitě odmítl?

V divadle Ta Fantastika v muzikálu Obraz Doriana Graye tancuju jednu chvíli na jevišti v tangách u tyče v blonďaté paruce, takže se má hranice toho, co bych neudělal, trochu posunula. Asi bych odmítl hrát roli Martina Písaříka, protože toho mám už občas plné zuby.

 

Momentálně vystupujete jak v televizi, tak i v divadle, upřednostňujete jednu z variant?

Každá práce má svoje... Ale divadlo je nenapodobitelné, tam se člověk za nic neschová a žádný dobrý maskér ani střihač mu nepomůže... Na druhou stranu, ne každého má kamera ráda, takže to není nic snadného a navíc toho času, co člověk na place stráví a přitom musí být neustále soustředěný na jeden záběr, no, to je někdy dost nesnadné...

 

Jste poměrně časově vytížený člověk vzhledem ke všem aktivitám, jak tedy relaxujete?

Když mám chvilku času, odjedu za Prahu na chatičku, tam jsem daleko od všech starostí. V Praze rád zajdu do kina a dobrá sklenička taky někdy neuškodí.

 

A jaké máte plány na léto?

V létě budu točit Ordinaci, do toho s Karlem Janákem historický seriál, kde hraji loupežníka, a měl bych zkoušet v divadle Kalich muzikál Touha, takže žádné léto pro mne nejspíš letos nebude...

 

 

Doslechla jsem se, že jste dobrodruh, jak si tedy představujete dokonalou dovolenou?

Dokonalá dovolená je věc momentálního stavu a nálady... Dávám přednost cestování s batohem po světě a zjistil jsem, že je nejlépe cestovat sám... Ale letos bych byl vděčný i za chvíli u moře v nějakém hotelu...

 

Vašim koníčkem je kromě jiného focení, co fotíte nejraději?

Nejraději fotím na cestách. Přírodu, krajinu, protože je jiná... Tady v Čechách nemám čas a chybí mi zkušenosti... Chtěl bych zkusit fotit i ateliérové fotky, ale není kdy a čekám na nápad.

 

Jaká nová představení chystáte na příští sezonu?

Teď jsem měl v divadle Rokoko premiéru Gogolových Hráčů. V září začnu zkoušet opět v Rokoku Zlaté úhoře Oty Pavla a v divadle Kalich už zmiňovaný muzikál Touha.

 

 

Vlastníte prý motorku, jaký je to model?

Mám Aprilii Tuono, je to parádní motorka a splní mi každé přání. Bohužel mám na ni málo času, nebaví mě jen tak se projet na dvě hodiny, mám rád výlety a na ty není čas.

 

Vyhrál jste flirtovací soutěž, proč si myslíte, že lidé tak rádi flirtují? Jak jste na tom ohledně flirtování vy sám?

No, to bylo všechno trochu jinak. Soutěž jsem vyhrál, protože jsem věděl, že každá holka dostane panáka, a na to ony slyšely. Flirtování je přirozená věc, získávání základních informací o samečkovi nebo samičce, jestli je vhodná, jestli má zájem, anebo se jedná jen o trénink, jestli se člověk vůbec ještě líbí.

 

Co byste popřál našim čtenářkám?

Aby byly neustále tak tolerantní vůči nám, mužům, protože jsme troubové, ale aby se jim z trouby nevyklubal blbec. A aby měly pak sílu toho blbce opustit a najít si troubu (smích).
Reklama