Mladého českého herce Martina Krause média přirovnávají k francouzské filmové ikoně šedesátých let, Jeanu Paulu Belmondovi. On sám si jako ikona nepřipadá a na rozdíl od francouzského svůdníka „Babela“ se cítí nejlépe v přírodě na koni.

Martin Kraus se narodil 22. března 1983 v Praze, ale své dětství prožil v malé obci u Orlické přehrady, kam se v dětství přestěhoval s rodiči. Není v žádném příbuzenském vztahu s moderátorem Janem Krausem, jak se někteří domnívají.

martinnn

Přečtěte si také:

Martin vystudoval Strojní průmyslovou školu v Příbrami a poté s úspěchem dokončil studia JAMU v Brně.
V současnosti působí v hereckém angažmá v pražském Divadle na Vinohradech, hraje také v televizních seriálech, v českých filmech a pohádkách. (Francouzi se „zatím“ s nabídkou neozvali.)

Když se ho zeptáte, co říká na jeho srovnávání s ikonou francouzského filmu, Jeanem Paulem Belmondem, jen se usměje a odpoví, že co do podoby ho to těší, ovšem s hereckými kvalitami této filmové legendy se nemůže „zatím“ měřit. Filmy s Belmondem má však rád.
A který nejraději?
„Nejraději mám asi Sypmatického darebu. V kině jsem byla také na posledním Belmondově filmu Muž a jeho pes. Bylo to výborné, ale hodně smutné.

fotot

fotomontáž Belmonda a Krause

Martin Kraus má s Belmondem společného nejen to, že jsou si podobní, ale také lásku ke koním. Se svou přítelkyní žije na statku, kde se opravdu nenudí. Práce na statku ho však baví.
„Dělám veškerou práci ohledně koní, včetně sušení sena, opravování ohrad, baví mě to, koně miluji,“ říká Martin.

kun

Koně miluji...

pritt

...a přítelkyni taky

První větší filmovou rolí po účinkování v seriálu TV Nova Ulice byla role Tadeáše v muzikálové pohádce Kouzla králů v roce 2008.
Martin v souvislosti s touto rolí vzpomíná, že byl tehdy hodně mladý a vyjukaný, ale v pohádce se sešla úžasná parta hereckých bardů, kteří mu hodně pomáhali.
A jak se k roli v této pohádce dostal?
„Jel jsem na casting do Prahy a měl jsem štěstí,“ usmívá se Martin.

Kouzla králů

Rolí zaujal a brzy následovaly další nabídky. Jeho tvář znají například příznivci nekonečného seriálu TV Prima Cesty domů. Díky účinkování v tomto seriálu se stal Martin v loňském roce při udílení Cen TýTý 2013 objevem roku.

cesty

Cesty domů

Dále si Martin zahrál i v seriálu Vyprávěj, či ve filmech Ach, ty vraždy nebo Modelky.
Martin Kraus osobně zve diváky do kina na film Lovci a oběti, kde má jednu z hlavních rolí.

Lovci a oběti

Kromě angažmá v Divadle na Vinohradech ho můžete vidět také v Divadle v Řeznické v povedené inscenaci Červená, kde hraje s Miroslavem Etzlerem.

A kde se cítí on sám nejlépe?
Na to odpovídá: „Na Orlíku na koni!“

kkkk

použité fotografie: filmografie.osobnosti.cz
jiný zdroj: www.youtube.com

Reklama