Herec Martin Dejdar (43) se stal z drsného Ozáka Romem. Ovšem jen v novém filmu slovenského režiséra Dušana Rapoše Cinka Panna, který teď přichází do kin.

„Jde o koprodukční film o romské houslistce. Hrají v něm slovenští i maďarští herci a hlavní roli dokonce dívka z Gruzie, takže to bylo pro mne něco úplně nového,“ říká Martin Dejdar.

„Cinka Panna je drama z cikánské vesnice v osmnáctém století, ve které jsem si zahrál kováře, který provdá svou dceru. Tehdy se život řídil úplně jinými pravidly. Abych roli mohl dobře zahrát, musel jsem se naučit třeba i foukat rozžhavenou pec, což bylo náročné. Ale mně manuální práce nevadí,“ pokračuje Dejdar.

Nyní začne opět natáčet Comeback a připravuje se na poslední sérii Zdivočelé země.

„Na nic víc se už teď nemohu uvázat, nestíhal bych,“ tvrdí herec.

Martin Dejdar také přiznal, že má pořád starosti se svou nohou, která ho stále bolí. Před více než rokem prodělal operaci kolena. Jeho terénní automobil tehdy na dálnici srazil kance a Martin se vyboural.

„Ta noha mě pořád trápí. Měl jsem operaci menisku, zdálo se, že bude banální. Ale při zákroku se zjistilo, že mám daleko hůř poškozené chrupavky a kloub, než si někdo mohl představit. Když si vzpomenu, jak jsem třeba tancoval v Učiteli tance nebo v Šakalích letech… Teď si vážím toho, že už zase chodím,“ dodává Dejdar.

Reklama