Po zhlédnutí nového českého filmu Martin a Venuše mi mimoděk přišly na mysl další filmařské kousky, kde si povětšinou zoufalý otec neví rady. Ovšem pozor. Někdy se stává, že to taťka umí lépe než mamka...

Tři muži a nemluvně

Dnes už takřka kultovní francouzská komedie, kde nejenže otcové neví, jak se starat o dítě, ale dokonce nikdo neví, kdo je otec. Pokud vám film nějakým nedopatřením unikl, určitě se podívejte.

A ačkoliv obecně nemiluji remaky, pro tentokrát dělám výjimku a doporučuji i americkou verzi s charismatickým Tomem Selleckem.

Tři muži a nemluvně

Mrs. Doubtfire - Táta v sukni

Pravým opakem všech nemotorných otců, kteří jsou z jakéhokoliv úkolu kolem dětí vyplašeni, je prostě v každé roli skvělý Robin Williams. Tak moc si přeje být po rozvodu se svými dětmi, že je ochoten se převléci za chůvu v rodině své ex-manželky.

Film je velmi dobře hodnocen a můžete v něm vidět takové osobnosti jako Sally Fieldovou nebo bondovského Pierce Brosnana.

Co ta holka chce

Rodinná komedie, kde už se přímo nejedná o hlídání malých dětí, s hvězdou našich teenagerů Amandou Bynes, řeší odvěké téma: malé děti - malé starosti, velké děti - velké starosti. A což teprve když se takový otec velkého dítěte doví, že je otcem skoro dospělé dívky pár dní před svou svatbou - a to ještě s tou nesprávnou ženou. :-)

Americký film s britským šarmem Colina Firtha se dá vidět i několikrát.

Co ta holka chce

S tebou mě baví svět

A co by to bylo za výčet tátovských filmů, kdyby chyběl film ze všech nejmilejších, zřejmě nejlepší rodinná komedie všech dob, kde tátové Július Satinský, Václav Postránecký, Pavel Nový ukazují své umění výchovy.

Hlášky jsou nesmrtelné a asi není co dodávat, snad jenom: Co jen ty naše ženy ty děti naučily? Jíst, spát, čůrat a kadit.“

A jsme tam, kde jsme začali...

Martin a Venuše

Musím upřímně říct, že jsem se u filmu bavila. Na to, že scénáristky nemají děti, jsou karamboly všedních dní velmi uvěřitelné. Trochu méně už pak neodolatelný tchán hlavní hrdinky (Kristýna Boková-Lišková), který svou snachu až dojemně podporuje v tom, aby to tomu uličníkovi (rozumějte - jeho synovi) dala aspoň na chvíli - s odpuštěním - sežrat.

A zcela se ztotožňuji se slovy jedné divačky, která při odchodu z kina pravila: „Takového tchána bych brala všema deseti. To ten můj leda tak navádí mého muže, aby si užíval, dokud je mladý...

Martin a Venuše, foto: Atelier VavFilm

Ale abychom nekončili v pochmurné náladě, podělím se s vámi o vtipný příběh. Když jsem do redakce Žena-in.cz nabízela toto téma, použila jsem několikrát mylného názvu Marek a Venuše. Evidentně se mi hlavní mužská postava v podání Marka Taclíka natolik vryla do paměti, že způsobila toto lehké faux pas. Naštěstí se to asi nikdo nedoví, nebo jo? Ups. :-)

Pro hezký den si poslechněte titulní píseň filmu Martin a Venuše „Duše do vesmíru“, kterou složil a nazpíval Michal Hrůza spolu s Klárou Vytiskovou.

Samozřejmě bychom mohli v seznamu filmů pokračovat dále a já budu ráda, když napíšete do komentářů, který film se líbil nejvíc vám!

Přečtěte si také

Reklama