V sedmadvaceti letech řídí luxusní TOP HOTEL Praha, jehož služby vyhledává řada zahraničních hostů a v jehož Kongresovém centru se konají prestižní konference, semináře i významné společenské události. Za mimořádné pracovní úspěchy získala cenu LADY PRO 2005. Jak se mladá žena vypracovala do vysokého hotelového managementu, co považuje v práci za důležité a jak při vysokém pracovním vytížení zvládá osobní život?

Je vám 27 let a jste ředitelkou jednoho z nejprestižnějších hotelů v Praze. Jak jste takového postavení dosáhla?
Pracovala jsem v hotelu na více pozicích a během relativně krátké chvíle jsem se vypracovala až na pozici ředitelky. Jmenování na tuto pozici předcházel rozhovor s majitelem hotelu, který mi dal na rozmyšlenou několik vteřin, kdy mi proběhla hlavou spousta věcí a já se musela rozhodnout. Tuto šanci jsem vzala jako obrovskou výzvu a jsem ráda za každou zkušenost, kterou jsem díky ní získala.

Jakou roli hraje ve vašem postavení vzdělání? Vyplatí se studovat vysokou školu nebo je úspěšná kariéra podle vás otázkou štěstí a schopností?
Co se týká mého vzdělání, tak jsem po střední škole absolvovala tříleté studium cestovního ruchu, studovala jsem v Austrálii a pracovala v cestovní kanceláři. Domnívám se, že pro kariéru není rozhodující, kolik má člověk vysokoškolských titulů, ale jaké má zkušenosti, dovednosti a určitě hraje svoji roli i kousek štěstí  a schopnost být ve správnou chvíli na správném místě.

Jste ambiciózní?
Pro pozici, kterou vykonávám, člověk ambiciózní musí být – vše ale musí být v rozumné míře a to dle mého názoru splňuji.

Mají to ženy podle vás v životě těžší než muži?
Jak kdy a jak v čem. Vždy má člověk právo volby a  je jen na něm, jak se rozhodne. Bohužel mu to občas okolí může ztížit a důvodem je občas taková banalita, zda je ženou či mužem.

Setkala jste se jako úspěšná mladá žena někdy s pověstnou mužskou ješitností?
Setkala a vzhledem k tomu, že pracuji v oboru, kde převažují na vedoucích pozicích muži, tak se s ní  asi budu setkávat i v budoucnu.

Vzpomenete si na nejzajímavější setkání v dosavadním životě spojené s prací?
Těch setkání bylo mnoho, jedná se většinou o zástupce kulturního nebo politického života a  nerada bych na někoho zapomněla

Co považujete za svůj největší dosavadní úspěch?
Pokud budeme hovořit o kariéře, tak rozhodně mé působení ve funkci ředitelky  TOP HOTELu a ALBION HOTELu, kdy se našemu kolektivu podařilo uskutečnit mnoho zajímavých akcí (Týtý, Česká Miss, Anno, spousta konferencí apod.) a neustále dokazujeme, že jsme plnohodnotným konkurentem významných pražských hotelů.

Co vás v profesním životě nejvíce potěší?
Mám vždy radost, pokud se k nám vrátí host opakovaně, díky spokojenosti s našimi službami.

A v tom osobním?
Těším se z každé maličkosti, někdy mi udělá radost hezká knížka, jindy mě potěší přítomnost milého člověka.

Co vás naopak dokáže nejvíce rozzlobit?
Rozzlobit mě dokáže lidská hloupost a neomalenost.

Jak vypadá váš pracovní den?
Je to pokaždé jiné, co se týká délky pracovního dne, tak i jeho náplně.  Po příchodu do práce procházím hotel, kontroluji snídaně, připravenost jednotlivých středisek, dostávám informace o uplynulém večeru a noci. Poté následuje běžná administrativa a řešení provozních záležitostí, střídané obchodními schůzkami. Jednou týdně mám poradu se svými kolegy. Večer se velice často účastním různých setkání a společenských akcí.

Co je pro vás v práci nejdůležitější?
Schopný a loajální kolektiv, dobré jméno firmy a pozitivní atmosféra v jejím zázemí.

Jste přísná šéfová?
Na tuto otázku by bylo lepší se zeptat mých kolegů, ale asi ano – jsem. (úsměv)

Jak hospodaříte s penězi – ať už s firemními nebo s osobními?
Hospodařím s nimi s vědomím, že je velice těžké je získat a velice snadné je utratit.

Když se vypravíte na dovolenou do zahraničí, vybíráte si destinaci i podle úrovně hotelových služeb?
Ne, vybírám si destinaci dle její atraktivity, bezpečnosti a svých časových a finančních možností.

Dokážete se na takové dovolené vzdát myšlenek na práci nebo vám to nedá a zkoumáte, jak to „chodí“ jinde?
Bohužel mi to nedá a neustále porovnávám, sleduji a zkoumám jak to chodí jinde.

Získala jste cenu LADY PRO 2005, která je udělována ženám profesionálně aktivním, úspěšným, obětavým i lidským, které dosáhly ve své práci mimořádných úspěchů. Co pro vás toto ocenění znamená?
Je to určitá vizitka práce a to jak mé, tak samozřejmě i pracovního kolektivu, který stojí za mnou.

 

Jak zvládáte při vysokém pracovním vytížení domácnost? Vaříte pravidelně?
Jsem svobodná, takže těch závazků vůči rodině není tolik, ale myslím si, že domácnost zvládám relativně dobře. Mám velice tolerantního přítele, který mě v kariéře podporuje. Pokud vařím, tak víceméně o víkendech.

Jak si po náročném pracovním dni nejlépe odpočinete?
Odpočívám pohybem – někdy manuální prací nebo sportem, jindy se zase naprosto izoluji od svého okolí, vypnu rádio, televizi a užívám si to ticho kolem sebe.

Sedmadvacetiletá Marta Šnoblová se narodila v Českém Brodě. Po absolvování Vyšší obchodněpodnikatelské školy v Praze se zaměřením na management cestovního ruchu pracovala v cestovní kanceláři Pressburg. Následovalo studium „Business & marketing studies“ v australském Sydney. Od roku 2003 působila v Top Hotelu Praha na rezervačním oddělení jako vedoucí rezervací a později jako zástupce obchodního ředitele. V současnosti je generální ředitelkou Top Hotelu Praha. Hovoří anglicky, německy a má základy španělštiny. Je jí 27 let, je svobodná.

Reklama