Základní přírodní zákon zní: „Tělo člověka ponořené do příjemně horké vany způsobí vyzvánění telefonu.“ Příběh čtenářky Marty však dokazuje, že vás vtipné vyzvánění mobilu může i zachránit od pořádně mastné pokuty.

mobil

Ruku na srdce, milé čtenářky, které z vás se ještě nikdy nestalo, že vám zazvonil mobil v tu nejnevhodnější možnou chvíli? Kolik z vás vyrušilo vyzvánění telefonu z pracovní porady, divadelního představení, přednášky na vysoké, nebo snad při milování? Pokud při nelibé vzpomínce zvažujete vyhození mobilu do odpadkového koše, nebo dokonce z okna, ještě na chvíli zadržte! Vyzvánění telefonu v nepravý čas vám totiž může pořádně pomoci! Tak jako naší čtenářce Martě...

Marta a mobil zachránce

Mám dva pubertální syny (13 a 15), které nejvíce baví vymýšlet na mě různé šprýmy a kanadské žertíky. A protože jsou si velmi dobře vědomi mého všestranného technického antitalentu, nejčastěji se soustředí na můj notebook nebo mobil. Nainstalovali mi například prográmek, kterým se kurzor na monitoru změnil v animovanou myš, která mi začala požírat ikony na ploše. Podruhé mi zase počítač najednou hlásil, že se do něj dostala voda, plocha monitoru se rozmazala, vše začalo houkat a volat linku hasičů...
Pochopitelně vždy propadnu parádní hysterii, a to mé synátory zákonitě potěší. Jeden kousek se jim ale, musím přiznat, opravdu povedl. Jela jsem na služební cestu do Prahy, ale protože se na dálnici stala nehoda, zkusila jsem to objet po okreskách. A stalo se, co se muselo stát - parádně jsem se ztratila. Motala jsem se mezi Horní, Dolní a doufala, že narazím na vlídnou lidskou tvář, která by za mě vyšplhala na strom a poohlédla se po světýlku, nebo se alespoň znaleckým okem podívala na mapu. Jenže jediná vesnice, kterou jsem potkala, byla jako vymetená. Policejní auto, které se mi náhle vybarvilo za zatáčkou, jsem proto vnímala jako dar z nebes. „Ani na mě nemusíte mávat, já bych stejně zastavila!“ projelo mi hlavou.
Policista však mé nadšení poněkud nesdílel a na mou větu: „Ani nevíte, jak ráda vás vidím!“ se jen nespokojeně zašklebil. Hned na to mi pak začal vysvětlovat něco o překročení povolené rychlosti o 20 kilometrů v hodině a tvářil se čím dál výhružněji. To už jsem pochopitelně tak nadšená z jeho přítomnosti nebyla. Už už jsem chtěla začít litanií na téma nebohé ztracené ženy, která neumí číst v mapě, a jen proto jela rychleji, aby se dříve našla, když mi naráz začal zvonit telefon. Tedy, zvonit není úplně přesný výraz. Namísto mého klasického vyzvánění (Vivaldiho Čtvero ročních dob) se z telefonu začaly chrlit vtipy o policistech! Nejprve mi vůbec nedošlo, že to je můj mobil, tak jsem se v autě vrhala po tlačítkách na autorádiu a nakonec několik dlouhých minut lovila v kabelce. Celá operace trvala přesně tak dlouho, aby si strážník mohl pěkně důkladně vyslechnout několik peprných fórků na svou adresu. Když jsem se pak celá rudá odvážila pohlédnout policistovi do tváře, zjistila jsem, že se směje na celé kolo! Mé omluvy a vysvětlení, že mám pubertální syny, jen odmávl, stejně tak jako pokutu, a ještě mě nasměroval zpět na dálnici.
Chlapů schopných sebeironie je v dnešní době sakra málo! A tak jsem byla nakonec těm svým nezbedníkům pořádně vděčná a za peníze, které bych utratila pokutou, jsem je vzala na výbornou večeři!

Marta

Když jsem si přečetl Martinu příhodu, napadlo mě téma na dnešní den...

Téma dne 11. dubna 2011: Mobilní telefony a vyzvánění

  • Zažila jste nějakou veselou historku s mobilem?
  • Máte specifické vyzvánění? A jaké?

Posílejte mi své příspěvky na toto téma dnes (11. dubna 2011) do 15.00 hodin na e-mailovou adresu redakce (viz níže). Posílat můžete buď své vyzvánění nahrané na server YOUtube a okořeněné nějakým vysvětlením, proč právě toto vyzvánění máte, anebo humorné historky s mobilním telefonem. Váš text ať je dlouhý alespoň jako tento odstavec, tedy pokud chcete mít větší šanci na uveřejnění a na získání dárku: oranžová mini USB dálková myš Saitek a modrá podložka pod ní značky DATALINE. Do předmětu vašeho mailu nezapomeňte napsat heslo (také níže).

mys

Reklama