Dobrý internetový den, dnešní téma se mi trefilo přesně do rozpoložení. Zrovna jsem si totiž říkala, jak se změnilo mé vnímání katastrofických povodní od roku 97. Tehdy jsem byla plně zaměstnána mou rodinou, mými kluky a povodně vnímala jako něco hrozně smutného, ale částečně vzdáleného. Až když záplavová vlna dospěla po Moravě až k nám, přijali jsme pod naší střechou rodinu mé tety, která byla evakuována ze sídliště, ohroženého vodou. Největší strach jsem tenkrát měla o svého taťku, který jako hasič byl všude, kde bylo potřeba a to i na místech, kam by rozumný člověk dobrovolně nevlezl. Voda opadla, doba pokročila. Taťka šel do důchodu, děti vyrostly, internet se rozbujel a nemít doma počítač s připojením je málem společenská diskvalifikace. I já mám pochopitelně počítač s připojením, i já jsem poslední dobou podlehla okouzlení sociálními sítěmi ;-)).

Před  nějakou dobou – bratru už to bude dobře sedm let – jsem hledala nějaké informace a vyhledávač mi nabídl i článek v magazínu Žena-in. A já mu propadla, našla jsem tu spoustu báječných holek, se kterýma si rozumíme, máme si co popovídat a vždycky se mám komu svěřit. A že to člověk potřebuje. A jsou to děvčata různého věku, různého společenského postavení a zaměření a hlavně z různých koutů naší vlasti – ne nejen jí. A přestože tyhle děvčata asi nikdy neuvidím a nebudu si s nimi povídat „face to face“, znám je, znám jejich rodiny, mám je ráda a záleží mi na nich. A taky se o ně třeba bojím. Jako teď. Jedna z nich bydlí v Petrovicích u Karviné, kdo sledoval povodňová zpravodajství ví, o čem mluvím. A tahle děvčica najednou nebyla – tedy nebyla on-line. Jeden den. Pro mne dlouho.

Včera se ozvala, naštěstí se jí a její rodině nic nestalo, a ani jejich domečku, který s takovou láskou dávali s manželem dohromady. A já měla radost. A pocítila jsem hroznou úlevu, jako by se jednalo o mou rodinu, o mé blízké.

A tak mi internet změnil život.

Hodně štěstí všem Markýza

PS: Já pochopitelně myslela na všechny, co tam na severu Moravy a vůbec v povodí Moravy znám, ale vy jste byly on-line ;-))).

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

Dnes si povídáme na téma internet a internetové vztahy. Jak to máte vy? Pište na

redakce@zena-in.cz

Reklama