A úplně první čtenářský příběh magazínu Víkendová Žena-in.cz je zde.


Příběh nám zaslala čtenářka Miluška se slovy:
“... fakt už jsem zoufalá, užírám sama sebe a jenom doufám, že když můj příběh zveřejníš, nedočkám se od čtenářek nadávek místo pomoci... Napiš mi, Markétko, prosím tě, co ty bys na mém místě dělala...“

 

Miluško, nemohu ti zaručit jaké reakce se na tebe snesnou z řad našich čtenářek. Co člověk, to názor. A každý z nás má zkrátka na danou věc jiný úsudek.

 

Jelikož tvého muže neznám, nemohu ti poradit tak, ani tak – i když jsi mě v e-mailu o to prosila.

Pamatuj si ale jedno: I když si myslíš, že člověka opravdu, ale opravdu dobře znáš, nastanou v životě situace, kdy ti svým chováním, či reakcí onen člověk dokáže, že má ještě jednu, pro tebe absolutně neznámou tvář.

 

A pokud jsi skutečně na dně, jak popisuješ, zvaž i možnost návštěvy psychologa. Není se za co stydět, a v dané chvíli je to možná to jediné, nejrozumnější řešení....

 

Markéta

 __________________________________________________________________________

 

Příběh Milušky:

 

Když jsem si přečetla téma láska, něco se ve mně zlomilo a já si řekla, že to, co mě už takovou dobu trápí, ze sebe dostanu alespoň takhle ven.

Vypíšu se z toho, co prožívám, a třeba mi to pomůže. Ale třeba taky ne.

 

Podvedla jsem manžela. Ta věta je hrozná a já na nic jinýho nemyslím a ani myslet nemůžu. Stalo se to před týdnem. Zvorala jsem to, nenávidím se za to.

 

Můj muž je hrozně hodnej člověk a má mě strašně rád. I já ho mám ráda, ale jeho brácha se mi líbil už od chvíle, co jsem se s mužem seznámila. No a před týdnem vznikla situace, kdy jsem se švagrem byla sama. A.....stalo se to.

 

Švagr se se mnou teď baví, jakoby nic. Jenže já nemůžu!!!

Nemůžu se manželovi ani podívat do očí a snažím se mu vyhýbat.

Nemůžu to v sobě už udržet a strašně mu chci říct, co se stalo, ale bojím se, že ho ztratím. Ale on je opravdu strašně hodný, a tak si říkám, že to pochopí. Ale co když ne? A jak pak bude vycházet se svým bratrem?

 

Navíc se hrozně bojím toho, až se to dozví tchyně!

Vím, že mlčet by bylo to nejlepší, ale já s tím pocitem prostě nemůžu žít. Je to tajemství, které prostě nezvládnu v sobě nosit. Noc co noc brečím a je mi muže hrozně líto, protože on si tohle nezaslouží!

 

Strašně mu to chci říct, aby se mi ulevilo. A nechci, aby mezi námi bylo tajemství. Chci, aby náš vztah byl takový jako před tím. Abych i já zase mohla být šťastná.

 

Myslíte, že to mám manželovi říct? Co když mu to neřeknu a on se to dozví od bráchy?

Prostě vůbec nevím, co mám dělat. Strašně se bojím, že ho ztratím. Jsme spolu jenom půl roku!

 

Co byste dělaly vy? Řekly byste to? Prosím poraďte mi, plácám se v tom dnem i nocí a už je mi z toho zle. Cítím se na dně, vyčerpaná, nervově úplně odrovnaná.

 

Reklama