Markéta Irglová je na nejlepší cestě za další filmovou cenou. Nazpívala totiž titulní píseň k očekávanému a na Oscara nominovanému celovečernímu irskému filmu Píseň moře. V kouzelném příběhu režiséra Tomma Moorea objevíte nádherně animovaný svět keltských mýtů a nadějeplné vyprávění o síle rodičovské a sourozenecké lásky.

V bájné krajině starých Keltů žije na osamělém majáku otec s dcerou a synem. Život celé rodiny se obrátí vzhůru nohama ve chvíli, kdy se ukáže, že malá dcerka je poslední z tuleních víl. Jedině ona totiž může písní moře zachránit všechny pohádkové bytosti, které proměnila v kámen čarodějnice Macha.

„V Písni moře jsme si vypůjčili prvky irského folklóru, jako jsou selkie, bůh moře Mac Lir a dokonce i postava Velkého Seanachaí, a utkali z nich zbrusu nové vyprávění zasazené do nového prostředí, založené na naší vlastní interpretaci těchto příběhů. Mým přáním je, abychom některé z diváků inspirovali k tomu, že se po těchto starých příbězích začnou pídit a ve vlastní úpravě je předávat dalším generacím, přičemž ve svém převyprávění pokud možno zachovají jejich jádro,“ říká režisér.

Na premiéru se můžete vypravit, ať už s dětmi nebo bez nich, 19. března. A pozor! Ústřední píseň uslyšíte v rodném jazyce. Markéta Irglová ji nazpívala i v českém znění.

Reklama