O herečce Markétě Hrubešové je známo, že miluje dobré a kvalitní jídlo a že ráda vaří. Proto v těchto dnech vydává svou druhou autorskou kuchařku, tentokrát pod názvem REBELKA. A celá je postavena na úžasných receptech z piva!

Markéta Hrubešová

Markéta Hrubešová navázala spolupráci s regionálním Havlíčkobrodským pivovarem Rebel, pro který je kuchařka šitá na míru. „V receptech totiž vařím pouze z poctivého českého piva Rebel, které skvěle chutná a má svůj nezaměnitelný výraz,“ říká Markéta Hrubešová a dodává. „Když mě vedení Rebelu oslovilo s nabídkou napsat pro tento pivovar kuchařku, ani na chvíli jsem neváhala. K pivu mám totiž velmi blízko – můj pradědeček byl sládek a já osobně mám pivo ráda. Ale hlavně – pivo samo o sobě již tak nějak patří k české kultuře.“

75 originálních receptů pro muže i ženy
Markéta Hrubešová„Kuchařku Rebelka jsem koncipovala pro všechny – muže i ženy. Ostatně i z mé první kuchařky muži rádi vaří… 75 originálních receptů jsou ve většině uvařeny právě na bázi piva Rebel. Ale v knize jsou i recepty na jídla, která se k pivu skvěle hodí. A na která člověk právě s dobře oroseným půllitrem dostává chuť. Knihu jsem se snažila poskládat a tak, aby byla pestrá a aby si v ní našel každý to, co má rád. Snažila jsme se vycházet maximálně z domácích surovin a ctít vždy tu základní.

Na své si tedy přijdou milovníci masových pečení, zvěřiny, ryb, ale i sladkých dezertů. Dokonce mám i pivní zmrzlinu,“ vysvětluje Markéta Hrubešová.

Kuchařka vznikala zhruba půl roku. „Za všechny recepty ručím, uvařila jsem je a následně i snědla. Největším kritikem receptů jsem já sama. Pokud mi v nějakém receptu něco nesedělo, tak jsem ho znovu uvařila, tak, abych ho do knihy mohla zařadit. Během procesu tvorby receptů ochutnávali i mí známí, rodina a pochopitelně i můj manžel David Kraus, který všechny recepty a další fotky v kuchařce nafotil,“ uzavírá Markéta Hrubešová.

Kuchařku Rebelka vydává Havlíčkobrodský pivovar Rebel za doporučenou maloobchodní cenu 290 Kč.

Reklama