Dnes večer budou vyhlášeny ceny Magnesia Litera 2014 a naše pisatelka mařinka myslí na čtenářky knihomolky. Více se dozvíte v jejím příspěvku.

Něco pro všechny knihomoly
Dnes večer budou vyhlášeny ceny Magnesia Litera 2014. A mě v této souvislosti napadlo poslat pár tipů pro všechny milovníky knih. :)

Možná jste slyšeli o akci chystané na Světový den knihy (23.4.). Všechny knihy budou levnější o 15%. Více viz zde: http://www.knihybezdph.cz/

Pokud chcete získat nové knihy za výhodnou cenu, objevila jsem ještě další 2 možnosti (určitě jich je víc, jen o nich nevím). V obou případech se jedná o literární weby, které mají prodej knih jen jako doplněk ke své hlavní činnosti. Prvním je vaseliteratura.cz, kde přes aukro prodávají každý den většinou jen jednu knihu, ale zase od 1 Kč. Jak tyto aukce fungují, to nevím, objevila jsem to nedávno a ještě nemám vyzkoušeno. Informace najdete v článku: http://www.vaseliteratura.cz/ostatni/zpravy12/3893-aukce.html.

Druhým literárním webem je klubknihomolu.cz. Tam v aukcích najdete každý den nejméně 3 knihy, většinou 4-5, dětské i dospělé, takže je z čeho vybírat. Vyvolávací cena je vyšší, asi třetinová, ale i tak to vyjde levněji než z knihkupectví. Výhodou je, že nabízí i osobní odběry či zaslání přes Uloženku, takže za poštovné nezaplatíte takovou pálku jako u webu vaseliteratura. Toto mám vyzkoušeno a funguje, knihy jsou nové, dobře zabalené (kolikrát mi z e-shopů přišla kniha jen v bublinkové obálce a měla obouchané rohy, to se mi tu v klubu knihomolů ještě nestalo, protože knihy balí do kartonu).

Pokud máte další tipy na nové knihy za dobré ceny, sem s nimi! :)

Hezký den všem knihomolům přeje mařinka

Pozn.red.: Text nebyl redakčně upraven

_________________

Já knihomolka rozhodně jsem a za vaši informativní zprávu děkuji.
Mějte se hezky
Saša

Reklama