soposka.jpg

Foto: Profimedia

Co byste dělala, kdybyste nebyla herečkou?
To bych byla asi průvodkyní, rozhodně bych hodně cestovala.
 
Co vám evokuje StarDance?
Zatím musím zmínit jen samé pozitivní emoce: radost, těšení a dobrou energii z tance.
 
Co vnímáte jako největší úspěch v kariéře?
Nejvíce si vážím nízkorozpočtových záležitostí, které diváci moc neznají. Hrozně ráda vzpomínám na studentský film Bába, který tehdy vyhrál studentskou sekci v Cannes. Dále mám například ráda film Poupata.
 
Máte strach z poroty, nebo se na ni naopak těšíte?
Zas až tolik se neobávám, zatím na mě totiž působí všichni čtyři jako velice milí lidé. Vnímám je zatím tedy spíše jako lidi než jako porotce. Jsem však připravená i na kritiku.

Jste spoluautorkou úspěšné knihy Sedmilhářky, myslíte, že se během StarDance dočkáte dalších historek, které by si zasloužily zpracování? 
Během StarDance určitě načerpám spoustu a spoustu inspirace, jen nevím, zda to bude publikovatelné knižně a jestli by to mělo být pokračování Sedmilhářek. Přece jen je to kniha moje a Bereniky a zatím nic neplánujeme, jelikož teď máme každá jiné věci v životě, ale kdybych mohla něco vydat sama, tak bych se tomu asi nebránila.

mmr.jpg

Foto: StarDance, Česká televize

Otextovala jste také několik písní na album Kruhy – máte tedy k hudbě a rytmu blízko?
Mám ráda tanec, mám samozřejmě ráda i hudbu, protože to patří k sobě. Ráda hudbu poslouchám, ale neumím zpívat, takže jsem nikdy nepřemýšlela nad tím, že bych hudbu sama nějak vytvářela. S textováním to byla vlastně náhoda, jelikož šlo o mou kamarádku Ivanku Korolovou, která zrovna vydávala desku a nabídla mi, jestli bych to nechtěla zkusit, tak jsem to zkusila. Ale že bych se považovala za nějakou textařku, to tedy úplně ne…
 
Máte dvě děti – bude vám to starší v televizi fandit?
Já myslím, že určitě. Už teď spolu StarDance řešíme – zrovna včera jsem Benovi vyprávěla, jak jsme točili znělku a o čem to bylo. Hrozně ho to zajímalo. Myslím, že soutěž bude prožívat se mnou.
 
Jak zvládnete náročný režim soutěže s péčí o ně?
Každý, kdo má děti, to asi zná, a to ať má jakoukoliv práci. Samozřejmě jde o produkčně dost složitou záležitost. Ale mám kolem sebe spoustu lidí, kteří mi pomáhají, takže to nějak zvládám.
 
Vaše první role byla v pohádce, posléze jste se v nich objevovala poměrně často – chtěla byste si ve StarDance střihnout i nějaký tanec s princeznovskou stylizací?
To vlastně asi úplně ne… Teď už jsem tedy princeznu dlouho nehrála a myslím, že už ani nebudu, nicméně jednu dobu jsem jich měla tolik, že jsem posléze další princeznovskou roli už ani nechtěla. Baví mě spíše ty protiúkoly, takže bych takový tanec asi mít ani nemusela…
 
Kromě pohádek jste účinkovala také v seriálu První republika, tedy dobové záležitosti, ke které patří i kostýmy. Ty si pravděpodobně užijte i ve StarDance – těšíte se i na toto?
Ano, jsem holčička, takže to samozřejmě mám ráda! Musím říct, že všechny zkoušky a sedánky s Tatianou Kovaříkovou, která dělá kostýmy celé StarDance, jsou pro mě milé a příjemné. Tatiana je skvělá, a navíc jde i po naší zpětné vazbě, takže to není jen o tom, že by nám nadiktovala, co si obléct, ale řeší to s námi a vymýšlíme to tak trochu s ní.

Zdroj: Tisková konference StarDance, Tiskové materiály České televize

Reklama