„Jsem vdaná za muže, mám s ním syna, ale nejspíš jsem lesba,“ tak začala Marika své vyprávění s tím, že jejím jediným cílem bylo se vypovídat. Dostat ze sebe konečně ven tajemství, které ji trápí už delší dobu.

„Dlouho jsem si nechtěla připustit, že se mi líbí ženy. Chodila jsem s pár kluky, ale nikdy to nebylo nic moc. Při sexu jsem si většinou představovala právě ženy. Situace se ještě zkomplikovala, když jsem zjistila, že s přítelem Honzou čekám dítě. Nechtěla jsem na něj být sama, a tak jsem jeho žádost o ruku přijala,“ říká Marika.

Díky ní se těším do práce

Ta se snaží potlačovat svou pravou sexualitu. Plní si rodinné povinnosti, stará se o syna a dosud jí to ani moc nevadilo. Problém nastal před rokem. K Marice do práce nastoupila nová kolegyně, do které se mladá žena bláznivě zamilovala.

„Ve čtyřiadvaceti letech jsem poprvé poznala, jaké to je někoho milovat. Nebyla to láska na první pohled a vím, že to není jen sexuální přitažlivost. Sedly jsme si, skvěle si rozumíme a hodně se spolu nasmějeme. Díky ní se každý den těším do práce a když ji vidím, neubráním se úsměvu,“ popisuje Marika.

Problém je nejen Maričin syn, kterému nechce rozbít rodinu, ale také její kolegyně. Ta pravděpodobně její city neopětuje. „Myslím si, že mě bere jen jako dobrou kamarádku a kolegyni. Má přítele, se kterým plánují svatbu. Požádala mě, abych jí pomohla s přípravami, a mně to přitom láme srdce. Snažím se na sobě nedat nic znát. Ale když vybíráme květiny a dekorace, jdou mi slzy do očí. Asi si myslí, že jsou to slzy dojetí, ale nejsou,“ pokračuje Marika ve vyprávění.

Chci se jen svěřit

„Strašně bych jí chtěla říct, co k ní cítím, ale k čemu by to bylo? Určitě bych o ni přišla jako o kamarádku, už by se na mě nikdy nedívala jako dřív. Mám v hlavě spoustu otázek. Jak dokážu žít s manželem, kterého mám ráda, ale nemiluju ho? Proč nemůžu žít normální všední život bez takových problémů? Jsem vadná nebo rozbitá? Nečekám, že mi někdo poradí nebo pomůže, ale chtěla jsem se svěřit. Třeba je někde někdo v podobné situaci jako já,“ uzavírá Marika.

Festival Prague Pride (5. 8. – 11. 8.)
Festival Prague Pride se koná každoročně v srpnu již od roku 2011. Byl to původní důvod založení spolku Prague Pride, u jehož zrodu stáli čeští LGBT aktivisté a expati dlouhodobě žijící v Praze. Festival trvá týden a pravidelně představuje přes stovku kulturních i společenských, veřejných diskusí a debat, sportovních událostí i duchovních setkání. Vrcholem týdne Prague Pride je sobotní průvod Prahou, jehož se účastní desítky tisíc lidí. 

Foto: Shutterstock

Čtěte také: 

Reklama