Čtenářky Saarah, Dása, Dante Alighieri a Sonyczech, ohodnoťte jejich výběr písniček k dnešnímu tématu!


Dobrý den.

Tak u mne naprosto nejvíce boduje písnička, která mě při prvním poslechu před mnoha lety tak moc chytila za srdce, že jsem se rozhodla a dala na vědomí manželovi, že pokud zemřu dřív než on, ať mi ji nechá zahrát na poslední cestě z tohoto světa. Ne, že bych se chystala umřít, ale pokud se tak stane. Vždy mi vžene slzy do očí. Je to píseň nesmrtelného Fredieho a skupiny Queen - "Who wants to live forever".

A kterou nemusím? Těch je celkem dost, ale zmínila bych dvě za všechny: Šenkýřka a Jednou je málo, desetkrát moc. Přijdou mi velice textově laciné. Takové hospodské odrhovačky bez úrovně. Ale to je jen můj názor.

Přeji všem krásný den!
Saarah

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.


Ohodnoťte tyto písničky...


Dobrý den,

vybrat jednu oblíbenou písničku je pro mě moc těžký, protože těch super písniček je spousta. Mám ráda hlavně ty české písničky a tak z té škály oblíbených teda jednu za všechny, která mi dost pomáhala ve chvílích, kdy mi bylo ouvej...

Každá trampota má svou mez

a ta, při které mi naskakuje husí kůže je písnička Žaluzie od Marie Rottrové, která má jinak moc hezký písničky, ale tahle se mi fakt nelíbí. Slovo žaluzie mi přijde hrozný samo o sobě a ještě o nich zpívat písničku mi přijde fakt moc :-)

Žaluzie

S pozdravem a přáním hezkého dne v tom ošklivém počasí,
Dása

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.


Ohodnoťte tyto písničky...


Momentálně u mě naprosto vede píseň, která mě provází už od dětství - Pavel Horňák a jeho Kdo ví.

Písní, které nesnáším, je opravdu moc. Rozhodovala jsem se mezi českým Kryštofem a Rammstein. Tak vybírám třeba tuto: We're all living in America

Dante Alighieri

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.


Ohodnoťte tyto písničky...


1.Nejmilejší písnička:
Jako pubescent jsem v sedmdesátých letech slzela u chrchlavé A3(kdo neví,to byl magič) při šílených výškách Black Sabbath:She´s gone.Když udělal J.Nohavica text pro paní Marušku Rottrovou,to už nebyly jen slzy,to byly potoky...Hudba je přenádherná a text přímo geniální(...jen cosi skříplo v orlojích...no uznejte).Paní Maruška to má posazené níž a je lepší!!!

Lásko voníš dešťem

2.Nejodpornější písnička:
Bohužel na youtube není.Jedná se o Soňa ví,Soňa ví,jak je seno voňavý.Text je rovněž geniální,ale něco tak pitomého se jen tak neslyší.Sorry,pane Svěráku.Jen hájím čest svého jména.

A opět slzy...Slzy tvý mámy.I tu jsem milovala,dokud se text nestal skutečností.A tak když se ozve z rádia "Chvilku vzpomínej,je to všechno jen pár let...",okamžitě vypínám.Nechci už vidět maminku plakat!!!

Slzy tvý mámy

Sonyczech

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.


Ohodnoťte tyto písničky...

Téma dne: Nejkrásnější a nejodpornější písnička

Posílejte mi na redakční e-mail odkazy na písničky, které najdete na serveru YouTube. Náš systém bohužel neumožňuje vkládat jiná videa, tedy posílejte odkazy opravdu směřující pouze na YouTube.

Co konkrétně chci?

Od každé z vás pouze a přesně dva odkazy. Rozhodněte se vnitřně a pošlete mi...

  • ... písničku, kterou milujete.
  • ... písničku, kterou nesnášíte.

Ke každé z nich, pokud to má nějaký důvod, mi ten důvod napište. Ale samozřejmě ho psát nemusíte, protože oblíbenost skladby je povětšinou věc pocitová.

Mám tu pro vás připravené lákavé ceny! Jednu z aktivních účastnic v písničkovém denním tématu odměním poukázkou na ubytování v libereckém HOTELU**** BABYLON pro dvě osoby a volný vstup do AQUAPARKU, LUNAPARKU a iQPARKU, cena této dárkové vstupenky je 2990 korun! Ubytování lze využít kdykoli v průběhu června. Pro další dvě čtenářky tu mám přichystaná dévédéčka s filmy Tanec v temnotách a S milenkou mé matky!

Své písničky posílejte dnes (3. 6. 2010) maximálně do 15.00 hodin! Stejné písničky, které už dnes v magazínu vyšly, nebudou zveřejněny.

Reklama