Své o tom ví padesátiletá Marie, která má dvě dcery. Obě holky jsou už výdělečně činné a žijí si své vlastní životy s partnery. Mladší dcera Jana žije s o pět let starším Michalem, který pracuje jako poslíček u kurýrní služby. Jana přišla za matkou před prázdninami s prosbou, zda by jim nepůjčila třicet tisíc na rekonstrukci koupelny. Měli něco našetřeno, ale jak se vše zdražilo, tak by jim to na plánovanou rekonstrukci nevyšlo. Marie s tím neměla problém a peníze jí půjčila. Domluvily se na splátky po 3 tisících od příštího měsíce, aby měla matka dluh do roka zaplacený. 

64faeee31eb21obrazek.png
Foto: Shutterstock

To, že jim půjčila peníze se nelíbilo její starší dceři Karolíně, která matku od půjčky odrazovala, protože Jana byla vždy nespolehlivá. Marie ale chtěla mladým pomoci, přece jen rekonstrukce bytu není vyhazování peněz, ale investice do bydlení. 

Bohužel ale první splátka nepřišla. Marie se tedy dožadovala vysvětlení, a Jana jí slíbila, že do konce měsíce určitě přijde. Jenže opět nic nepřišlo. Marie z toho byla ve stresu, přece jen takovou situaci s dcerou nechce zažívat nikdo. 

Domluvila se tedy s Janou, že se přijde na rekonstrukci podívat a při té příležitosti, že to s oběma probere. Bohužel návštěva dopadla špatně. Jana se vymlouvala, že na splátky zatím nemá a korunu tomu dal její přítel, který Marii řekl, ať nešílí, že ty peníze přece nepotřebuje, že určitě ještě nějakou rezervu má. Marii to přišlo strašně nefér a cítila se úplně strašně, když se jí Jana před jejím přítelem ani nezastala. Přišlo jí, že s ním vlastně souhlasí. Proč by měla máma chtít vrátit peníze, když je nepotřebuje? 

Odešla zklamaná domů a byla naštvaná sama na sebe, že jim vůbec peníze půjčovala. Karolína se jí určitě bude ptát, jak to dopadlo a když jí řekne pravdu, ještě bude konflikt mezi dcerami. Karolína je horká hlava a nemá od rázného slova daleko. Jenže, lhát jí nechce. Takže to určitě přijde.

Od půjčky samozřejmě neměla ani žádnou smlouvu, doklad a důkaz. Peníze jim dala v hotovosti, nepřeváděla je z účtu na účet. Nenapadlo ji, že by se z toho stala taková nepříjemnost. Chtěla jim pomoc a místo toho má nervy a rozkol v rodině. 

Zdroj informací: Respodentka Marie

Čtěte další příběhy ze života: 

Reklama