Třicetiletá Marie nedostává od přítele květiny, s dárky na narozeniny to také není moc slavné, a musí kvůli němu dokonce sledovat akce všech supermarketů. Jaký je život s chorobným šetřílkem?

„Jsme spolu tři roky, a co se týče našeho vztahu, v podstatě si nemůžu stěžovat na nic kromě té přehnané šetrnosti. Petr je hodný, pracovitý, ve většině věcí si skvěle rozumíme, ale květinu jsem od něj dostala asi jednou na prvním rande. Považuje to za zbytečné vyhazování peněz. Je mi hloupé, když holky třeba po Valentýnu vyprávějí, co dostaly, a já smutně mlčím,“ vypráví Marie.
5ca1e209eb410obrazek.png

Zase nářadí na zahradu

Podobné je to i s narozeninami, svátky a Vánocemi. Ty sice Mariin přítel Petr neopomíjí, ale při jejich vymýšlení se projevuje jeho ryze praktické zaměření. Většina dárků, které od něj Marie dostane, jsou užiteční pomocníci pro chod domácnosti, ale není mezi nimi nic, nad čím by ženské srdce zaplesalo. „Někdy bych chtěla dostat třeba parfém nebo novou knížku, ale většinou je to mixér nebo nářadí na zahradu. Ne že by mě zahradničení nebavilo, ale když dostanu vždycky něco v podobném stylu, už mě to moc neohromuje,“ říká Marie posmutněle.

Hon na akce

Šetrnost se projevuje i v dalších aspektech života. Místo návštěvy kina si Petr raději stáhne film, místo pozvání do restaurace něco uvaří. Kontroluje spotřebu vody i benzinu. Jednou z jeho „úchylek“ je také pravidelné sledování letáků s akcemi, do kterého zapojuje i Marii.

„Vždycky je hrozně nadšený, když se nám ve schránce nahromadí letáky. Pečlivě je prochází a kroužkuje potraviny, které jsou zrovna v akci. A já pak po práci, ze které chodím dřív, obíhám jednotlivé obchody a sháním, co zakroužkoval. Sice to po mně přímo nechce, ale kdybych to neudělala, obíhal by si je sám a neměli bychom moc volného času, který můžeme strávit spolu,“ uzavírá Marie.

Zdroj fotek: www.shutterstock.com

O vztahových peripetiích si můžete přečíst i další články:

Reklama