Mariánské Lázně v západočeském lázeňském trojúhelníku jsou nyní klimatickými lázněmi, šestými v Česku a po Kynžvartu druhé v Karlovarském kraji. Město, které je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO a mezinárodně známé svými staletými minerálními prameny, získalo ocenění v rámci projektu pečeť Ministerstva zdravotnictví ČR.

64b116108630bobrazek.png

Jako jediné místo se všemi lázeňskými zdroji – nyní tedy ovzduším, minerální uhličitou vodou, přírodním oxidem uhličitým, ale také peloidy (rašelinami, slatinami a bahny), dostupnými na jednom místě. „Je to významný milník v historii a potvrzení naší výjimečnosti,“ prohlásil starosta Martin Hurajčík. Kritéria pro udělení certifikátu byla velmi přísná. Už jen kvalita ovzduší se tu proto důkladně měřila po dobu více než tří let. Podobné označení Heilklimatischer Kurort se uděluje i v německy mluvících zemích a přispěje tak respektu a zájmu zahraniční klientely.

„Certifikace přidá další důležitý prvek, který podtrhne známé výhody již světově proslulého lázeňského města. V našem pětihvězdičkovém Falkensteiner Spa Resortu Marienbad terapeuti dlouhodobě integrují lázeňské bioklima a dobrou kvalitu vzduchu do svých procedur,“ uvedl ředitel hotelu Reinhard Wall. „Blízké a snadno dostupné lesy, parky a turistické stezky v okolí jsou také velmi vhodné pro rozvíjející se požadavky městského obyvatelstva s vysoce dynamickým a náročným životním stylem, kteří naše služby také vyhledávají,“ dodal.

64b1166f03c3fblobid0.png

Spojení léčebných procedur a přírody

Například program „Zhluboka se nadechněte a načerpejte nové síly“ kombinuje vybrané procedury s využitím přírodních pramenů s cvičením mysli v „lesních lázních“. Prémiový program pro zvládání stresu a prevenci vyhoření je založen na kombinaci tradičních lázeňských postupů a současných forem terapie. V důsledku pak přispívá k vnitřnímu klidu a lepší regeneraci. „Tyto balíčky jsou zaměřeny na vzdělanou populaci, která se aktivně zapojuje do zdravého života. Slouží nejen k léčebným účelům, ale i k prevenci a také k aktivnímu udržování zdraví a k včasné nápravě negativních návyků,“ upozorňuje Reinhard Wall.

64b116266a22aobrazek.png

„Je důležité pochopit, že „lesní lázeň“ není o fyzickém cvičení a nelze ho provádět bez řádného vedení. Lesní koupání, v původním japonském názvu Shinrin Yoku, není procházka lesem. Jde o posloupnost cvičení určených pro malou skupinu, ale prováděných individuálně. Trenér musí být certifikovaný a část lesa, kde se koná, musí splňovat specifické požadavky. Cvičení si však může každý účastník zopakovat i poté někde jinde, individuálně,“ vysvětluje ředitel Falkensteiner Spa Resortu Marienbad.

Pozitivní terapeutický účinek „lesních koupelí“ byl potvrzen i vědecky. Právě v Japonsku se podařilo prokázat, že zvyšují počet přirozeně se obnovujících buněk a posilují imunitní systém. Čerstvý lesní vzduch, obohacený o esenciální vůně, v kombinaci s cvičením pozornosti pomáhá měřitelně snižovat krevní tlak a tepovou frekvenci a taktéž přispívá k relaxaci. Rovněž se ukázala jako účinná při srdečních a oběhových onemocněních, stejně jako při duševních chorobách, zejména chronických potížích s depresemi nebo úzkostmi.

64b1164584ea3blobid0.png

Zlepšená relaxace během tohoto programu je nejenom znatelná, ale také měřitelná prostřednictvím analýzy variability srdeční frekvence. K tomuto účelu slouží ve Falkesteiner Spa Resortu Marienbad v tradičním secesním domě moderní lékařské centrum. „Mariánské Lázně se i přes svou dlouhou historii vždy přizpůsobily moderní době. Nyní je to relevantnější než kdykoli předtím. Léčivé přírodní zdroje bez jakýchkoliv nepříznivých vedlejších účinků v kombinaci s nedotčenou přírodou, krásou jedinečného městského prostředí a fin-de-siecle art deco architekturou jsou všechno prvky, které znamenají skvělou budoucnost, sloužící potřebám moderní společnosti,“ shrnuje perspektivy ředitel Reinhard Wall.

Balíček na míru

64b1164ac5835obrazek.png

Nabídkový balíček, který je možné sestavit již od čtyř nocí ubytování, obsahuje až devět aplikací. Mezi nimi rašelinné lázně, masáže celého těla nebo také relaxační koupel ve vnitřní lázni pramenu Alexandra. V ceně je kromě toho i využití Acquapura Spa se čtyřmi vyhřívanými bazény a mnoha saunami. V hotelu je k dispozici moderně vybavená posilovna a prostor pro cvičení jógy na zahradě. Plná penze zahrnuje bohatou snídani, dále obědy a večeře o několika chodech, které kombinují servírované pokrmy a bufetové nabídky a jsou připravovány podle zásad zdravé kuchyně. Cena je od 239 eur za noc na osobu.

Další informace naleznete v sekci: www.falkensteiner.com
64b1167331df6obrazek.png

Reklama