Ensana otevřela první ze svých sedmi hotelů v Mariánských Lázních pro klienty zdravotních pojišťoven

5eb40359a2f7bobrazek.png
„Lázeňské pobyty začneme poskytovat od 4. května 2020, a to nejprve v hotelu Centrální Lázně v Mariánských Lázních. Pro klienty zdravotních pojišťoven bude fungovat veškerý servis a samozřejmě také lázeňské služby a většina procedur. Bude samozřejmě nutné dodržovat speciální hygienická i další opatření dle nařízení Ministerstva zdravotnictví,“
říká Patrície Irlveková, Sales and Marketing ředitelka společnosti Léčebné lázně Mariánské Lázně a.s., která spadá pod globální značku Ensana. Mimořádná opatření Ministerstva zdravotnictví zahrnují ubytování v jednolůžkových pokojích, stravování při dodržování odstupu nejméně dva metry mezi pacienty a skupinové léčebné procedury pro maximální počet pěti hostů.

Mariánské Lázně jsou známé především pro své léčivé minerální prameny a zdroje přírodního suchého uhličitého plynu, který se dá považovat za místní přírodní unikum. „V našich lázeňských domech se léčí široká škála onemocnění, a to vždy pod dohledem špičkového, odborně proškoleného personálu,“ říká Patricie Irlveková. Nově bude klientům zdravotních pojišťoven měřena teplota, bude  s nimi vyplněn amnestický dotazník a zkontrolován zdravotní stav. Bude možné rovněž podstoupit test na Covid 19. Všichni zaměstnanci Centrálních lázní se též musí prokázat negativním výsledkem Covid testu, aby byla zaručena potřebná bezpečnost hostů a ostatních zaměstnanců.

Hosté s programem zdravotní péče projdou klasickou vstupní prohlídkou u jednoho z lázeňských lékařů, který poté sleduje pacienta v průběhu jeho pobytu a v rámci týdenních prohlídek kontroluje jeho zdravotní stav a případně upravuje léčebný program. Na závěr pobytu lékař vypracuje závěrečnou zdravotní zprávu. Mnoho hostů Mariánské Lázně navštěvuje pravidelně kvůli prevenci nebo jako místo zdravého a kvalitního odpočinku. „Pro všechny tyto hosty se naše hotely a zařízení otevřou již brzy a to 25. května,“ dodává Patricie Irlveková.

Dvousetletá tradice lázeňství v Mariánských Lázních dala vzniknout řadě léčebných postupů a metod k řešení mnoha zdravotních obtíží. S využitím bohatých přírodních léčivých zdrojů jako jsou minerální prameny s různorodým chemickým složením, přírodní léčivý plyn a peloidy, dokáží ulevit např. od bolestí různého původu, pomáhají léčit nemoci pohybového ústrojí, ledvin a močových cest, nemoci dýchacích cest, metabolická, gynekologická, onkologická onemocnění či nemoci trávicího ústrojí. Veškeré lékařské postupy a léčebné procedury, které hosté v lázeňských zařízeních Ensana podstupují, fungují na základě dlouhodobé zkušenosti s využíváním místních přírodních léčebných zdrojů v kombinaci s nejnovějšími lékařskými poznatky.
5eb4036cddbd7obrazek.png
V současné době jsou aktuálními tématy posílení imunity a léčba dýchacích cest. Mariánské Lázně se na tyto oblasti zaměřují díky svému příznivému klimatu. K přírodní léčbě v Mariánských Lázních významně přispívá Lesní pramen – alkalická, slaná, minerální voda, která se používá k pitné léčbě, inhalacím i minerálními koupelím.

Lázeňská léčba je zaměřena na zlepšení ventilační funkce dýchacích cest a obnovení správné mechaniky dýchání a průchodnosti dýchacích cest, zlepšení imunity a odstranění škodlivin zevního prostředí (prach, alergeny, emoční zátěž...). Vhodné procedury zahrnují inhalace s využitím vody z Lesního pramene, dechová cvičení, uhličité koupele, které zlepšují prokrvení a zvyšují obranyschopnosti organismu. Skvělé účinky má také oxygenoterapie, která pomáhá okysličení, zlepšuje elasticitu plicní tkáně a zlepšuje imunitu. Ke zvýšení imunity přispívá také vyvážená strava s obsahem vitamínů, minerálů, omega kyselin a v neposlední řadě i celková relaxace organismu.

Více na ENSANAHOTELS.CZ
5eb4039ce35e9obrazek.png

Reklama