wetz.jpg
Foto: Se souhlasem Marie Zamyatiny 

Umělkyně Maria Zamyatina k zachycení svých vzpomínek z cest používá jehlu a nit. Na své výlety si tvoří památku prostřednictvím nádherných výšivek. Po návštěvě 27 zemí a 151 měst, které do letošního roku stihla navštívit, má jistě spoustu inspirace, ze které může čerpat.

Od ikonických modrobílých domů na Santorini až po barevné záhony plné tulipánů a dalších květin v holandském Kaukenhofu. Zamyatina nás dokáže díky svému umu vtáhnout na krásná místa po celém světě. Ke své práce často používá akvarel a metalické nitě, aby její výšivka získala ten správný nádech.

Maria je vášnivou cestovatelkou a mezi země, které navštívila, patří například Turecko, Itálie, Rusko, Portugalsko, Řecko, Chorvatsko, Polsko, Francie a mnoho dalších. Kromě vyšívání si z cest píše také blog. „Můj cestovatelský život začal ještě před vytvořením Instagramu a vzpomínky z cest, které jsem podnikla, jsou rozptýleny v různých albech, skicárech, článcích a na sociálních sítích. Nakonec jsem se rozhodla, že je čas dát vše dohromady na jedno místo,“ vysvětluje důvod jeho založení.

Další nádherné výšivky i videa, jak Maria při jejich výrobě postupuje, najdete na jejím Instagramu.

649ed544cc09aFotoJetdfg.jpg
Foto: Se souhlasem Marie Zamyatiny 

Zdroje: Instagram/Maria Zamyatina, Blog Marie Zamyatiny 

Reklama