Když jsme za obvoďáka získali doktora, který byl dřív naším studentským, protočily se mi panenky hrůzou.

Hned jsem si vzpomněla na několik „drasťáren“a na historku spolužačky, která šla na vyšetření s nohou a on ji akorát pověděl: „Svlékněte se do půl těla!“

Nejhorší na všem bylo, že člověk k němu přišel většinou oslabený (pokud účelně nesimuloval) a on tak strašně šeptal, že se skoro každý musel hodně předklánět, aby ho usazeného na židli trochu slyšel.

Ale nedalo se nic dělat, bylo mi strašně špatně a odčekala si frontu, abych se k lékaři dostala a vymohla si medicínu a neschopenku.

„Svlékněte se do půl těla!“ zaslechla jsem známý šeptavý hlas.

Vykonala jsem a stála u něho, aby si mne snad poslechl a objasnil si můj zdravotní problém. Jenže se nic nedělo, on prostě seděl, koukal do počítače a pořád datloval a datloval.

Až asi po pěti minutách, kdy už jsem pomalu tuhla povídá, aniž by zvedl oči nebo ruce od počítače: „Co vás sem přivádí?“

Vyjmenovala jsem, jak mám horečku, bolí mě hlava a rýma a tak dále. Připadalo mi, že mne neslyší, tak jsem začala opakovat, ale setra mne upozornila, že jednou to panu doktorovi stačí.

Dál jsem stála a stála a čekala na verdikt. Doktor se dosud ani jednou nepodíval jak vypadám, natož aby zkoumal trochu podrobněji nějaké oslabené části těla.

Pak něco zamručel.

„Co jste říkal?“ ozvala jsem se.

„Další,“ řekl on sestře a já se od ní dozvěděla, že mi napíše hned recept, že mám chřipku. Nejprve vyběhla z ordinace do vedlejší místnosti před čekárnou a volala dalšího. Škvírkou jsem zahlédla, že sem kráčí muž.

„Už se můžu oblíknout?“ ptala jsem se pěkně hlasitě a trochu zděšeně.

Lékař byl lékař, ale ukazovat se nahá nějakýmu cizímu chlapovi? Jenže doktůrek za počítačem nic.  Nečekala jsem na jeho procitnutí a rychle se nasoukala do trika. Právě včas, další pacient přicházel a já si měla počkat na recept vedle...

A tak si říkám, možná jsem mu křivdila a měl zabudovaný v počítači nějaký kamerový systém, možná i s pořádným rentgenem, aby se nemusel dotýkat mršek bacilů...

Krásný den přeje Margaretka

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.


Tak jsi mě pobavila - a nás všechny. Úplně jsme Tě viděli, jak stojíš polonahá a čekáš, až si Tě všimne. Možná se tím baví, možná chce, aby pacienti měli na co vzpomínat, nebo... hrál na tom compu prostě slovní kopanou. :-))))

Také jste se už někdy srazili s blbcem? Dnešní téma je právě o tom. Každé dvě hodiny vylosuji jeden váš e-mail s příběhem na dnešní téma a autor dostane malý dáreček. Pište na redakce@zena-in.cz.

Reklama