shutterstock-220297531.jpg
Foto: Shutterstock

Aplikace make-upu na suchou pokožku
Hydratace je vždy základ, proto je potřeba před aplikací make-upu nanést na pokožku krém. Jinak bude vypadat suše, popraskaně a staře. Make-up zaleze do pórů a nebude působit vůbec hezky.

Příliš mnoho make-upu
Častá chyba, kterou lze na ulicích vídat dennodenně. Některé ženy to s make-upem natolik přehánějí, že nevypadají vůbec přirozeně. Make-up je primárně určený ke sjednocení tónu pleti a zakrytí nejhorších nedokonalostí. Pokud si z něj ženy na obličeji udělají několikavrstvou masku, postrádá smysl. Během dne bude tato maska navíc vypadat hůř a hůř. Postupně se začne z obličeje drolit a v létě roztékat. O zbytečném ucpávání pórů a znemožnění pleti, aby dýchala, ani nemluvě. Vzhled ala vosková figurína opravdu není trendy. 

Příliš oranžový odstín
Bez opalování a solárka je většina žen v zimě poněkud bledší, a tomu je potřeba přizpůsobit i odstín make-upu. Opravdu nevypadá dobře, když si někdo dodá opálení oranžovým odstínem a zbytek těla má přitom o poznání bělejší. Ženy jsou dále zvyklé make-up zkoušet na ruce, jenže ta může mít o dost odlišnější odstín než pleť. Lepší je ho vyzkoušet v oblasti kolem čelisti.

Opomíjený krk
Mnoho žen se při nanášení make-upu také soustředí jen na obličej a zapomenou ho rozetřít i na krku do ztracena. Pod bradou tím vzniká nevzhledný přechod obvykle z tmavšího obličeje na světlejší krk, který působí, jako by žena na hlavě měla masku. 

Přehnaně mnoho vrstev řasenky
Řasenka může dopomoci ke svůdnému kočičímu pohledu, ale měla by se nanášet v jedné maximálně dvou vrstvách. Pokud si žena řasy zvýrazňuje několik minut a nanáší další a další vrstvu, řasy potom připomínají spíše chlupaté pavoučí nožičky. Silná vrstva řasenky navíc kožní deriváty kolem očí vysušuje, oslabuje a ty jsou potom náchylnější k vypadávání a lámání.

Nevzhledné obočí
Jde sice o zdánlivě nenápadné sdružení chloupků na obličeji, ale obočí se významně podílí na tom, jaký má tvář výraz. V tomto ohledu je nejlepší snažit se dosáhnout co nepřirozenějšího výsledku. Tenké čárky už jsou dávno mimo módu a příliš silné a výrazné obočí připomínající dva slimáky zase odvádí pozornost od zbytku obličeje. Častým nešvarem je také úplně neupravené obočí. Kdy si některé ženy nechávají růst chloupky, kde se jim zachce. Jak správně na úpravu obočí se dočtete zde

Tváře jako Marfuša
U tvářenky platí, že méně je více. Když si štětec nabarvíte, před aplikací na obličej ho jemně opraště, aby nebyla vrstva tvářenky tak silná. Nehcete přeci vypadat jako Marfuša a zbytečně starší, než jste. 

Špinavé štětce
Jednou za čas si kosmetická výbava v podobě štětců zaslouží vaši pozornost. Ideálně jednou za dva týdny je potřeba je umýt, minimálně jednou měsíčně. Jsou totiž semeništěm bakterií a žena si pak po obličeji roztírá nečistoty, které ucpávají póry. Jak postupovat při čištění štětců se dočtete zde

Vynechání báze pod oční stíny
Pokud žena používá stíny, neměla by v její rutině chybět ani báze. Ta vyhladí a sjednotí barvu očních víček. Stíny potom lépe drží, neslévají se a vypadají na všech částech víčka stejně.

Používání produktů nekonečně dlouho
Pokud máte stíny ještě ze střední školy, je načase je vyhodit. I make-up má svou dobu expirace, která se obvykle pohybuje kolem 12 měsíců až dvou let. Potom produkty ztrácejí své schopnosti, nejsou třeba tolik pigmentované a také se to v nich množí bakteriemi.

Líčení na nevhodném světle
Mnoho žen se líčí v koupelně pod umělým osvětlením, jenže ostatní lidé potom vidí výsledek hlavně na denním světle. Proto je dobré si zrcadlo přinést třeba k oknu. Zkrátka nasimulovat co nejpřirozenější světelné podmínky.

Čtěte také:

Reklama