Moderátor Marek Eben (47) si postěžoval, že už loni mu první řada soutěže StarDance... Když hvězdy tančí, sice dala vzrušující novou zkušenost, ale vzala advent. Letos tomu není o mnoho jinak.

„Vůbec nemám čas myslet na Vánoce,“ přiznává herec a moderátor, který je silně věřící. „Když děláte takovou práci, jako je StarDance, tak vám moc času na nějaké přípravy svátků nebo shánění dárků neposkytne. Ten problém tady ale máme všichni.“

Že by chtěl někoho v rodině oslnit nějakým nečekaným dárkem, Marek Eben ani nepočítá. Pro něj i jeho manželku, herečku Markétu Fišerovou, která je upoutaná na vozík, mají vánoční svátky jiný rozměr.

„Už jsem ve věku, kdy se už doma nepotřebujeme navzájem tak moc překvapovat. Nám stačí, když budeme v klidu spolu se ženou na chalupě. To budeme opravdu spokojení. Jestli budou nějaké věci okolo, jako stromeček nebo cukroví, to nás zase tak moc netrápí. Vánoce si totiž děláme jiné, takové, řekl bych, vnitřní. Nepotřebujeme tolik vnějších prvků,“ dodává moderátor, pro kterého budou letošní Vánoce smutnější než jindy. Před několika týdny mu totiž zemřel tatínek, známý hudební skladatel Petr Eben.

Marek je ale profesionál a své pracovní povinnosti, mezi nimiž je nyní hlavní právě moderování televizní taneční soutěže, zvládá se svou tradiční noblesou. A advent se snaží dodržovat alespoň po večerech.
„Tím nemyslím nějaké svíčky a staré zvyky,“ upozorňuje, „ale do kostela si zajdu.“

Zdroj: Korzo

Co znamená advent pro vás? Jaké zvyky vás oslovují a jaké ne? Zajdete v době adventu někdy do kostela? Třeba alespoň na koncert? A co říkáte na Marka Ebena a na StarDance? Sledujete?

Reklama