Jak patrno z titulku, čtenářka s nickem marde tanec miluje. Však se také s manželem po plesech něco nachodili. A brzy je už čeká další ples jejich nejmladšího syna. Maturitní.

Dobrý den,
tanec miluji. Do tanečních jsem chodila před 40 lety. Jak ten čas letí. Šla jsem tam s velkou chutí a moc jsem se těšila, co všechno se naučím. Měli jsme vtipného tanečního mistra, který nás učil nejen taneční kroky, ale i základy chování ve společnosti. V dnešní době by taková výuka prospěla spoustě lidí.

Tancování se mi líbilo tak moc, že jsem chodila i do kurzu pro vybrané a v nepřítomnosti manželky mistra jsem s ním předváděla taneční pózy. Také jsem tu poznala svého budoucího manžela. On sice chodil do tanečních z donucení rodičů, ale dochodil. Po absolvování kurzu jsme spolu vymetali všechny plesy každý rok. To abychom si tance „zažili“. V té době se nejvíce hrála polka a valčík, což byla pro mého manžela infarktová situace. Jen začala hrát hudba, nevydržela jsem sedět. Dnes už na plesy moc nechodíme. Manžel netančí a mě nebaví jen tak sedět u stolu.

Když postupně začali navštěvovat taneční kurzy synové, chodívala jsem s nimi jako doprovod. A v té době jsem se přiučila některé další tance jako třeba šimi, blues nebo country a také taneční novinky. Je zvláštní, že každý se soustředil na jeden tanec, takže když potom chodili na plesy s námi, manžel už nemusel tolik tančit, protože měl zastoupení, což se mu velmi zamlouvalo.

Za 14 dní jdeme na maturitní ples našeho nejmladšího syna. Už se těším, až si budu moci připomenout alespoň valčík, waltz nebo cha-chu, mé oblíbené tance.

Přeji hezký den
marde

pozn.red. Text nebyl redakčně upraven

________________________

Máte opravdu na co vzpomínat. A zastupovat manželku tanečního mistra…, panečku, to jste musela být opravdu skvělá tanečnice.
Ať vám to stejně dobře tancuje i na tom únorovém plese maturitním.
Pěkný, veselý den
Saša

Téma dnešního dne: 11. ledna 2013: Plesy a plesání

 • Máte ráda plesy a chodíte na ně?
 • Vyhrála jste někdy něco v tombole?
 • Byla jste i na nějakém plese, který byl v duchu třeba Plesu v pražské Státní opeře?
 • Kolik byste byla ochotna nejvíc zaplatit za vstupenku?
 • Na jakém plese jste byla naposledy
  nebo naopak, na jaký se chystáte?
 • Který společenský tanec je vám nejbližší?
 • Chodila jste do tanečních?
 • Vzpomeňte na své taneční začátky.
 • Napište nějakou humornou historku z tanečního bálu :)

Záchytných bodů je dost
Příspěvky k dnešnímu tématu
pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jedna ze čtenářek obdrží pěkný dárek, hodící se k chystání na ples. Lak na vlasy, tužidlo na vlasy a sadu očních stínů kosmetiky AVON.

d

Reklama