Tak to jsou dvě nejoblíbenější pochoutky čtenářky s nickem Marde. Ale nemyslete si, nejsou kaštany jako kaštany :). Více již v příspěvku.

Dobrý den,
já mám pořád na něco chuť. Už od mala mám ráda čokoládové kaštany. Dříve se prodávaly jednotlivě na váhu. Ty byly nejlepší. Pak jsem si také ráda dávala v cukrárně tříbarevný nanukový dort. Ten byl! Dal se sehnat i v obchodě. Prodávali ho v zelené krabici a uprostřed byl Eskymák. Dneska už není nikde vidět. Škoda.

Ale úplně nejraději mám svíčkovou. Tu přímo zbožňuji. Nikdy nezapomenu, jak jsem na ní po vyučování chodila do divadelní kavárny. Ta byla božská. A proč do kavárny? Moje maminka pracovala v divadle a kavárna byla jeho součástí. Z gymnázia jsem to měla pět minut cesty. Dávala jsem si ji snad každý den a nikdy se mi nezprotivila. Dodnes ji miluji.

Mějte hezký den
marde

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven

_________________

A to je opravdu zajímavé, že tato omáčka se, třeba oproti rajské nebo koprové, nikdy nezprotiví i kdyby se jedla každý den. Taky ji miluji.
Děkuji, že jste napsala a přeji krásný víkend.
Saša

Téma dnešního dne: Co vám chutná?

  • Máte raději sladké nebo slané?
  • A co kyselé a hořké?
  • Co byste si dala třeba právě teď ?
    Jablíčko? Chleba s povidly? Kyselou okurku?
  • Dala byste si rybičky? Nanukový dort?
  • Co vám prostě nejvíc chutná, na co míváte chuť?

Napište nám o tom na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Coby redaktorka, pocházející ze Slovácka, jednu (jednoho) z pisatelů odměním stylově, a to kuchařkou nakladatelství Ikar -Slovácká kuchyně. Naleznete v ní, jak se vaří v tomto kraji vína a slivovice.

kniha

Reklama