Také čtenářka marde má v souvislosti s Angelikou krásné vzpomínky. A dodnes se na ni ráda podívá. Více již v jejím příspěvku.

Dobrý den,
Angelika je film mého mládí. Když přišel do našich kin, museli jsme si vystát pěkně dlouhou frontu na lístky. Tehdy to byl vlastně jenom jeden z mnoha francouzských filmů, které se u nás v té době  promítaly. Ale herci, výprava, kostýmy i hudba, to bylo neskutečné. Netrpělivě jsme očekávali  každý další díl. Po zhlédnutí všech dílů jsem zašla do knihovny, abych si Angeliku i přečetla a mohla porovnávat. Musela jsem čekat hodně dlouho, než se mi poštěstilo knížky si vypůjčit. Na každý díl byla několikanásobná rezervace. Musím přiznat, že film byl mnohem lepší. Je to asi tím, že jsem ho viděla dříve, než jsem si přečetla knížku.

Když dávali Angeliku poprvé v televizi, tak jsem si ji nahrála na DVD, abych si ji mohla kdykoliv pustit. Teď ji opakují téměř každý rok. Pokud mám čas, tak se na ni dívám. Nevadí mi, že ji znám téměř nazpaměť. Je to pro mne taková oddychovka. Nemusím u ní ani sedět. Klidně mohu třeba žehlit. Stačí, když ji slyším, protože obraz si dokážu vybavit. Letos ji opět opakují a já ji zase sleduji.

Přeji všem krásné letní dny plné sluníčka.

marde

pozn.red.: Text není redakčně upraven

__________________________

I vám krásné dny – venku plné sluníčka a doma při televizní obrazovce s Angelikou. Ta byla tak krásná, že i to slunce v jejím jasu skoro zašlo, viďte?
Pěkný den
Saša

Téma dnešního dne: Fenomén Angelika

 • Líbí se vám filmová verze Angeliky?
 • Kdy jste ji viděly poprvé?
 • Díváte se na ni i opakovaně?
 • Máte ji třeba doma na DVD?
 • Který díl se vám líbí nejvíc?
 • Četly jste i knihu?
 • Pokud ano, jste zklamané filmovým zpracováním
  nebo naopak – zdá se vám ještě lepší?
 • Líbí se vám hlavní představitelka Angeliky Michèle Mercier ?
 • A jaký má na Angeliku názor váš partner (manžel :) Díval se někdy s vámi?

Pojďte společně s námi do romantiky a pusťme si Angeliku - a klidně i všechny díly :)
Na dnešní téma pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu z vás odměníme pěkným dárkem: (abyste byly hezky opálené a měly krásné vlasy – jako Angelika :) opalovacím krémem, mlékem po opalování a k tomu dostanete ještě vlasové tonikum.

opalovani

Reklama