Čtenářka Marci55 se nám svěřila, že ji naučil plavat tatínek, a nepoužil k tomu žádné pomůcky jako rukávky nebo kruh.

Tak já začnu toto téma trochou historie. Moje maminka se nenaučila nikdy plavat, i když se o to v dospělosti několikrát pokoušela. Nemohla překonat strach z toho, že ji voda při její váze udrží nad hladinou. Sice do vody chodí, ale jenom tam, kde má výšku vody max. po prsa. A ve vodě ,,chodí´´.

Tatínek plavat umí dobře, tak to byl on, kdo to naučil mne a bratra.

A učení to bylo hned natvrdo, žádné rukávky, plavací kruhy apod. Jen mě podpíral rukama a šlo to. Plavu celkem dobře.

A se svojí dcerkou jsem to vzala hned od mala. V půl roce jsme začali chodit na plavání kojenců a voda je její živel. Vůbec se nebojí. Ještě sice neplave sama, má rok, tak ji musíme  podpírat.

A když jsme byli v aquaparku,tak jste měli vidět tu radost v jejich malých očičkách. Ve vodě se rozzářila jak sluníčko a začala kopat nožičkama, aby doplavala na všechny atrakce.

Vody se vůbec nebojí a plavat určitě bude.

Marci55

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.


Děkuji Vám Marci55 za příspěvek k tématu. Znám více lidí starší generace, kteří neumějí plavat. A do vody chodí jen tam, kde dosáhnou a vědí, že dosáhnou. Mezi mou generací nikoho takového neznám.


Dnes si povídáme na téma: Jak jsem se naučila plavat.

Klást otázky nemá smysl. Vytáhněte své fotky z dob, kdy jste se učily plavat, popište vaše pocity z prvních temp. Svěřte se s metodami, které na vás byly použity.

Na vše se těším na e-mailu

redakce@zena-in.cz

A nejzajímavější příspěvek odměním. Odměním ho třídílným nafukovacím lehátkem, žádnou průhlednou umělohmotnou náhražkou. Prostě lehátko, jaké si pamatuji z dětství i se sadou na lepení.

To lehátko má i jméno. Bude to vaše Bára 3!

lehatko

Reklama