Zdravotní sestřička Marcela Vovsová je stávající královnou krásy českého internetu. Tato na pohled křehká dívka pracuje jako sestřička u agresivních pacientů v psychiatrické léčebně. Stát se iMiss může skutečně každá žena!

Soutěž krásy iMiss se pokouší zbourat hranice mezi uniformní krásou modelek a přirozenou krásou dívek, které denně potkáváme na ulici. Jde o projekt, který umožňuje zúčastnit se opravdu všem dívkám bez ohledu na tělesné míry, výšku, váhu nebo například rodinný stav.

Vítězky soutěže iMiss jsou úspěšné mladé dámy, které bodují v celostátních soutěžích Česká Miss, bývalé Miss ČR nebo i světových soutěžích krásy. Finalistky, které prochází touto soutěží získávají cenné kontakty, zkušenosti, školení a podporu produkční agentury NEXUS MULTIMEDIA s.r.o., která soutěž vlastní a organizuje.

Sešel jsem se se stávající iMiss přímo na místě, kde pracuje - ne, nebylo to přehlídkové molo, ale psychiatrická léčebna v Praze Bohnicích...

iMiss

iMiss Marcela Vovsová

 • 25 let
 • Svobodná
 • Střelec

Proč jste do iMiss šla - váš sen je živit se modellingem?
Zkoušela jsem několik soutěží miss - byly to menší soutěže - iMiss se mi líbila, protože se tam nehledělo na výšku, na váhu, na věk, jestli jsem vdaná a mám děti... v tomhle smyslu byla pro mě ta soutěž sympatická. Už jsem po ní pokukovala delší dobu, ale až když jsem měla zkušenosti s jinými miss, tak jsem vyzkoušela iMiss.

Je to zodpovědná funkce být královnou krásy českého internetu?
Přineslo mi to strašně moc, nejen samotná soutěž, ale získala jsem nové zkušenosti, jak to vypadá ve fotomodelingu a modelingu. Získala jsem hodně pracovních nabídek - letěla jsem na dva měsíce do Istanbulu, kde jsem dostala kontrakt. Takže mi to hodně dalo, ale i vzalo. Přátelé se projevili...

Je to těžké uživit se modelingem? Vy pracujete jako sestřička v psychiatrické léčebně...
Možnost tady určitě je, ale je to o tom mít na to pevné nervy, věnovat se tomu na sto procent. A když děláte modeling, tak nemáte osobní život. V Istanbulu jsem se krásně uživila, můj typ tam má hodně práce, ale já chci mít jistotu. Jistotu mám tady v léčebně a modelingem si přivydělávám. Není to věc, kterou bych dělala natrvalo, navíc mi letos bude šestadvacet let - na modelku jsem už, dalo by se říct, celkem stará.

Takhle na vás pohlížejí, že jste stará?
iMissMám výhodu, že jsem po mamince zdědila mladistvý vzhled, každý si myslí, že mi je většinou kolem devatenácti let. Nikdo se neptá, a když pak už přijde řeč na to, kolik mi je, tak většinou nikdo nevěří. Ale když už se to dozví, tak na to nekoukají moc hezky a říkají si, že už jsem stará a tlustá. Třeba v Istanbulu, když jsem ráno odjela z hotelu za prací, večer se vrátila a šla se najíst, tam na mě ostatní holky koukaly jako na zjevení, když jsem si dávala večer smažená vajíčka. Tomu jsem se musela smát.
Ono ale není lehké živit se modelingem. Měla jsem představu, že se modelky jen usmívají a berou velké peníze, ale když si vzpomenu na dva měsíce v Istanbulu, tak jsem byla pořád v práci, někde na cestách nebo na focení, od rána do večera po castinzích. Navíc na začátku se stydíte a musíte si uvědomit, že prádlo, které předvádíte, máte prodat, ne koprně stát a zahalovat se... Dělat modelku je těžké - každá práce má své.

Když se vrátím k soutěži, jak jste se připravovala, co byste doporučila čtenářkám, které by to třeba chtěly zkusit?
Příprava vlastně nebyla žádná. Na první kolo jsem dorazila pozdě a navíc jsem velká trémistka, tak to podle toho vypadalo... ale kdybych měla něco poradit, tak ať do toho jdou, pokud to skutečně chtějí, a zůstanou samy sebou. Aby se usmívaly, protože to hodně udělá, a nebály se. A také ať si z ničeho nedělají hlavu - že jim to nebude slušet nebo že něco pokazí. Když jsme tancovali Zumbu, zkazila jsem ji přímo při finálovém večeru (směje se).

A teď trochu k vaší práci: Co přesně děláte v léčebně?
Dělám zdravotní sestřičku na akutním příjmovém oddělení u agresivních pacientů.

iMissTo je docela nečekaná práce pro miss...
Každý se mě ptá, proč to dělám. Tuhle práci musí dělat mladí lidé a baví mě to. Je v tom trošičku adrenalin, není to žádný stereotyp. To k životu potřebuji. Proto asi toto oddělení.

Máte s agresivními pacienty nějakou špatnou zkušenost?
Strašně moc. Když jsem nastoupila, měla jsem velký konflikt s pacientkou, která mě kopla a dala pěstí. Stalo se, že mě pacientka škrtila... konflikty jsou tu velmi často. Na tomto oddělení jsou lidé agresivní, nebezpeční sobě i okolí. Musím je chránit, opatrovat a pomáhat jim. Upřímně jsou chvíle, kdy se bojím, ale za zády mám kolegy, na které se mohu spolehnout, takže ti mi dodávají jistou.

Jak jste se vůbec k práci sestřičky v psychiatrické léčebně dostala?
Studovala jsem diplomovaného záchranáře a museli jsme si projít všechna akutní oddělení, tedy i psychiatrii. Záchranář se hodně setkává s psychiatrickými pacienty. Když jsme pak psali diplomovou práci, chtěla jsem dělat něco zajímavějšího a podle statistik jsem si našla, že v České republice jsou třetí nejčastější výjezdy záchranky právě k psychicky nemocným pacientům. Jako oponenta své práce jsem dostala staničního tady z oddělení neklidu. Ten mi řekl, že ta práce je vynikající, že je vidět, jak mě psychiatrie zajímá, že mám zájem věnovat se tomu. Než jsem dokončila školu, už jsem měla domluvené, že sem nastoupím.
Jsem komunikativní typ, představa, že budu někde na JIPce - je to sice záslužná práce, ale člověk tam s lidmi nemůže mluvit, je to o stereotypu. Tady stereotyp nenajdete, spíš adrenalin. Do budoucna bych chtěla jít studovat dál psychologii.

Podmínky přihlášení do soutěže iMiss 2011

 • Dosažený věk 15 let
 • Trvalé bydliště v ČR

Přihlášky jsou k dispozici pouze na webových stránkách soutěže:
http://www.iMiss.cz/prihlaska

Nábor do soutěže probíhá od 26. března do 11. června 2011.

iMiss

Jak bude probíhat letošní iMiss?

Castingy iMiss 2011

 • 4. červen 2011 - Casting Brno, Bobycentrum
 • 11. červen 2011 - Casting Praha, Óčko Music Club
 • 12. červen 2011 - Casting Praha, Óčko Music Club

Semifinálové kolo (neveřejné)

 • sobota 18. červen 2011
 • vyhlášení 10 finalistek soutěže

Slavnostní finále soutěže iMiss 2011

 • sobota 8. říjen 2011, Óčko Music Club Praha
 • devadesátiminutový moderovaný program

Soutěž iMiss pořádá a ochrannou známku vlastní produkční agentura NEXUS MULTIMEDIA s.r.o. I vy budete mít možnost v průběhu soutěže zvolit z finalistek iMiss magazínu Žena-in.cz, milé čtenářky!

Čtěte také...

Reklama