Pěkný pololetní příspěvek přišel také od maminky Marcely, které si díky dnešnímu tématu vybavila vzpomínka na školní léta jejích dětí.

Pěkný den přeji ....

Ani bych si nevzpomněla, že budou pololetní prázdniny, kdybych si nepřečetla téma na dnešní den. Ale ihned se mi vybavila vzpomínka na školní léta mých dětí. Nebyly problémy s učivem, ale vedlo se k zodpovědnosti. Pochopitelně v době puberty byla trochu revolta, ale vše dospělo ke zdárným koncům a studiu. Každý z nich inklinoval k jinému předmětu, ve kterém vynikal.

Proto mne zaráží, když rodiče, kteří nemají kolikrát zvládnutý ani učební obor, se snaží své děti i pod tíhou tělesných trestů dohnat k vynikajícímu prospěchu. Stres v dětech vyústí mnohokrát v tragédii.

Takové „léčení komplexů“ ze svých neúspěchů - to je černá můra pro mnoho dětí. Vše se dá zvládnout s trochou „nadsázky“ i ve srandě.

Pololetní vysvědčení si myslím, že má dost podstatný význam. Je to informace jak pro dítě-tak pro rodiče. Informace, která ukáže, kde jsou nedostatky-kde může žák přidat ve zlepšení.

Když syn přecházel ze ZŠ na střední, pochopitelně nastalo zhoršení prospěchu. A jelikož studoval střední školu a stejný obor jako jeho otec, dostala jsem nápad-jak vyzkoušet tatínka a jeho komentář ke studijním výsledkům jeho syna. Asi tušíte! A jelikož měl tatínek ty výsledky ještě horší než synek.....spustil trošku monolog na téma učit se. Když jsem mu sdělila, aby si to vysvědčení lépe prohlédl, dospěl k názoru, že přestřelil. Velice dobře věděl, že každý přestup je těžký, že dítě přichází mezi nové spolužáky, nové učitele a na těžší učivo. Proto vždy tvrdím, s klidem se dospěje k větším cílům.

Přeji všem klid, pohodu a pevné nervy s dítky školou povinnými.

Marcela

Pozn.red.: Text nebyl redakčně upraven

_______________

Hezky jste to napsala. A velmi pravdivě.
Jak vidno, vy s manželem jste byli vůči studiu dětí rozumní, kéž by bylo takových rodičů víc.
Mějte pěkný den
Saša

Téma dnešního dne: Pololetní vysvědčení

  • Jaké bylo pololetní vysvědčení vašich dětí (vnuků)?
  • Pokládáte pololetní vysvědčení za stejně důležité jako to na konci školního roku?
  • Je (byl) pro vás včerejší den jako každý jiný?
  • A co říkáte na volno, které děti ve škole mají? Nezdá se vám, že je ho každým rokem čím dál víc?
    (uvítám i příspěvek od nějaké paní učitelky)

Tematické vzpomínky i příběhy ze současnosti pište na redakční e-mail:redakce@zena-in.cz

Jednu ze čtenářek odměníme dvěma pěknými knihami: z nakladatelství JOTA: románem Vyvolená a z nakladatelství MOBA: historickými povídkami: Msta písecké panny

knihyyyyyyyyyyy

Reklama