Aerobik, Bosu, H.E.A.T. Program, indoor cycling, pilates, jumping, zumba - to jsou moji každodenní společníci. A s nimi stovky instruktorů v celé republice. Provozuji totiž stránky pro všechny aktivní ženy (a muže) - www.aerobic.cz.

Setkáváme se spolu již nějaký čas tady, na Žena-in. Připravuji pro vás články z oblasti fitness (například Od aerobiku k zumbě a zpět?), rozhovory se zajímavými lidmi (Astrolog Ondřej Habr: Stále se učíme...) a občas si společně zavzpomínáme na naše filmové lásky (Nezapomenutelný Robin Hood Michael Praed). U těch tělovýchovných článků jste si možná všimli poznámky o mé spojitosti s www.aerobic.cz.

  • A co to tedy vlastně je? Jeden splněný sen...

Počátkem devadesátých let jsem pracovala jako novinářka na volné noze a k tomu vedla lekce aerobiku pro veřejnost. Jednalo se v podstatě o ideální spojení, protože poněkud sedavou práci za počítačem mi kompenzoval přiměřený pohyb. Byla to krásná léta plná aerobiku a prima lidí kolem něj.

Psal se rok 1998 a z daleké ciziny se k nám doplazil také internet. I přemýšlela jsem, jak by takový nástroj mohl prospět mně i mým kolegyním cvičitelkám, které měly zájem o každou novou duši, jež by k nim chodila cvičit. Vylepování letáčku po ulicích bylo poněkud mimo a reklama v časopisech nepřiměřeně nákladná.

A tehdy se zrodil nápad na databázi instruktorů na internetu. Její dnešní podobu si můžete prohlédnout zde. Výjimečností je, že si každý instruktor může zcela zdarma založit svůj profil a umístit ho na stránky, které již přes 15 let soustřeďují zajímavosti ze světa fitness.

K profilům instruktorů byl přidán postupně kalendář cvičebních akcí v celé republice a databáze fitcenter. Pro druhou stranu, potenciální cvičence, výhoda, že najdou vše na jednom místě a díky rozšířenému vyhledávání podle stylů, instruktorů, atd. je to opravdu snadné.

A tak stránky rostly a nabíraly postupně další zájemce o aktivní odpočinek ... a lekce cvičení.

Marcela Macáková a Miroslav Jirčík (foto: archiv 3dfitness)

Já s Mírou Jirčíkem, majitelem obří fitness společnosti 3dfitness na kongresu Pohyb a zdraví. Společnost nám dělá Gustav Frištenský, český zápasník v řeckořímském zápase, Zasloužilý mistr sportu.

Posledních 15 let aerobiku je na webu Aerobic.cz

Když jsem stránky zakládala, nemusela jsem dlouho přemýšlet o názvu domény. Aerobik tehdy letěl na sto procent a mezinárodní www.aerobic.cz mi přišlo ideální. Postupně - jak šel vývoj ve fitness - jsem do party přibírala power jógu, pilates a v posledních letech i zumbu.

Nezáleží, co cvičíte, nebo naopak (pro instruktory), jaké hodiny vedete, ale důležité je, že jsme naladěni všichni na jednu velkou endorfinovou notu - já tomu říkám, že jde o web pro všechny „mladé duchem“.

Mistři světa ve sportovním aerobiku (foto. Josef Adlt)

V roce 2001 mi mistři světa ve sportovním aerobiku David Holzer, Vláďa Valouch a Jakub Strakoš poskytli svou fotku pro kalendářík Aerobic.cz. Slogan si utahoval z tehdejší reklamy na zubní pasty: Devět z deseti stomatogů... (pamatujete? :-)))

Občas listuji archivem. Je to celkem zábavné prohlížet si staré fotky, na kterých vidíte třeba malé holčičky na závodní ploše, z kterých jsou dnes dospělé dámy. Nejraději bych tu vypsala všechna ta jména, která v aerobiku a fitness za těch patnáct let něco znamenala, ale to by byl sakra dlouhý článek.

Pokud vás však téma zaujalo, můžete občas na mé stránky mrknout a přečíst si je tam. Ačkoliv třeba úplně cvičení neholdujete, možná vás zaujmou tzv. Nápovědníky, kde různé osobnosti z branže napovídají, jak si můžete zlepšit svůj život. A většinou přidají i nějaký mňamkový recept. A ne vždy zdravý (smích).

Olga Šípková fandí svým svěřencům (foto: www.aerobic.cz)

Jedno foto z archivu (1999): Takto Olga Šípková, mistryně světa ve sportovním aerobiku, fandila svým svěřencům po ukončení závodní kariéry. Odchovala celou řadu úspěšných následovníků...

Aerobic.cz, web, který miluje a podporuje sportovní aerobik

Výše zmíněná Olga Šípková se pro mnoho lidí stala synonymem sportovního aerobiku u nás. Ano, byla první... ale zdaleka ne jediná. Česká reprezentace pravidelně přiváží krásné medaile ze všech koutů světa. Před nedávnem jste si zde mohli přečíst o týmu Čuchanů nebo skvělé Denise Barešové.

Sportovní aerobik je velká a nepředstavitelná dřina. Bohužel vedle fotbalu a hokeje pro něj mnoho místa v médiích není, a tak píšeme o všech těch báječných výsledcích aspoň na www.aerobic.cz. Naši závodníci si to zaslouží...

FISAF International European Fitness & HIP HOP UNITE championships 2012 (foto: www.aerobic.cz)

Snažím se být u každé větší akce. Na fotografii FISAF International European Fitness & HIP HOP UNITE championships 2012 (lidově mistrovství Evropy), které se konalo v Praze a kde naši závodníci sbírali tradičně jednu medaili za druhou…

Věřím v přání a v lidskou schopnost je uskutečňovat...

Zaujal vás titulek článku? Ne, není to z mé hlavy. Jedná se o citát Michaela Jacksona, jenž celý zní: „Věřím v přání a v lidskou schopnost je uskutečňovat. Přání není jenom přání. Je to cíl, kterému tvé podvědomí může pomoci, aby se stal realitou.“ Nikdy jsem nebyla jeho skalní fanynkou, ale samozřejmě ho považuji za geniálního umělce s pevnou vůlí.

Koncem osmdesátých let jsem těchto pár vět našla v nějakém hudebním časopise, vystřihla si je a dlouho nosila v diáři. Nejsem ani zdaleka tak bohatá, co se týká peněz, jako byl Jackson, vlastně je to spíš takový koníček než práce, ale připadám si velmi bohatá díky skvělým lidem, které jsem v rámci své práce na www.aerobic.cz potkala a potkávám. Takže ano, splnila jsem si přání... mít časopis, místo, prostor, kde budu dělat, co mě baví a co snad baví i mé čtenáře.

  • Děkuji všem, kteří jsou toho součástí.

Jsme na facebooku

Sociální síti facebook jsem se dlouho bránila. Nicméně podlehla jsem a denně se těším z rychlé komunikace s fanoušky Aerobic.cz. Pokud chcete, můžete se připojit.

A co vy? Jaké jsou vaše splnění a nesplněné sny? Napište nám do komentářů... Zajímáte nás.

Reklama