Možná už víte, že velmi ráda dělám rozhovory se zajímavými lidmi. A nemusí jít vůbec o nějaké mediálně populární celebrity. Naopak. Baví mě objevovat takové ty skromné typy lidí, kteří mají za sebou kus prospěšné práce pro ostatní. Nicméně když je příležitost se setkat se skutečnou osobností z oblasti literatury, hudby či filmu, tak samozřejmě neváhám.

Máme tu nový rok a k němu patří takové drobné bilancování roku předcházejícího. Při té příležitosti jsem si já osobně mimo jiné zavzpomínala právě také na pár rozhovorů, které jsem v loňském roce pro Žena-in.cz připravila s těmi mediálně slavnějšími...

Zdeněk Svěrák

Mezi hřejivé okamžiky mé práce patřilo bezesporu setkání s panem Svěrákem. A i když bylo krátké a pro něho jedno z tisíce podobných, bylo znát, že mu věnuje veškerou energii a pozornost.

  • Trpělivě naslouchal mým otázkám a velmi svědomitě odpovídal.

Povídali jsme si o knížkách a v každé jeho větě byla znát obrovská zvídavost a zapálenost pro neustálé objevování světa. Sám na rovinu prohlásil, že má rád literaturu, kde se něco dozví. A během rozhovoru také prozradil, která je momentálně jeho nejoblíbenější kniha, jež právě splňuje výše jmenované předpoklady.  

Čím mě překvapil?

Otevřeností, úžasnou lidskostí a upřímností. A když tak o tom přemýšlím, tak přesně takového jsem ho čekala, takže možná překvapení není ten správný výraz. Na druhou stranu ovšem vím, že mnohdy mediální obraz nemusí být tak pravdivý - a pak může přijít zklamání. Tady k tomu nedošlo a já si jen ještě více upevnila víru v dobré lidi a svoji představivost.

Jiří Strach

Také o režisérovi Strachovi jsem měla jasnou představu. Kdo mě zná, tak ví, že patří mezi moje oblíbence. Viděla jsem snad všechny jeho filmy i televizní počiny, včetně těch úplně nejstarších jako je například naprosto famózní Klekání zvoníme nebo pak BrainStorm.

Jiří Strach, foto: Marlene Film Production a Česká televize

foto: Marlene Film Production a Česká televize

O rozhovor jsem si v redakci vlastně sama řekla a pak se už těšila na setkání, které ovšem mělo jeden oříšek. Jiří Strach byl téměř celý podzim v Brně, kde natáčel nový televizní seriál. Celou dobu však velmi mile komunikoval přes sms a Facebook a zkoušel vymýšlet různé časové možnosti pro naši schůzku.

Nakonec jsme se krátce před premiérou Anděla Páně 2 sešli v jeho oblíbeném klubu MAT na Karlově náměstí v Praze. Mimochodem, doporučuji toto místo navštívit. Dýchá tam na mě vždy stejně úžasná atmosféra jako v původním divadle SEMAFOR, jež se nacházelo v centru Prahy. Možná to bude tím, že také zde je na zdech soustředěno neuvěřitelné množství podpisů slavných a významných osobností.

Čím mě překvapil?

Ačkoliv jeho popularita stále roste, tak vždy se zájmem a vstřícně reaguje na veškeré vzkazy. Naprosto parádně dělá vlastní Facebook, kde mimochodem nyní zveřejňuje fotky, které mu diváci zasílají s Andělem Páně (rozumějte např. s plakátem).

Ondra Urban

Moderátora Ondru sleduji na sociálních sítích a nepřestává mě udivovat, že o tolik mladší kluk má tak podobné ideály a vyznává prakticky shodné hodnoty jako já. Setkali jsme se několikrát a vždy to bylo velmi milé.

Ondra Urban

foto: Magda Bobinie Martínková

Čím mě překvapil?

Asi právě tím, že i v této mladé generaci, o které se někdy s hořkostí tvrdí, že je rozmazlená, nevzdělaná, neváží si věcí a chybí jí všeobecný přehled, je někdo takový. A navíc díky němu nyní věřím, že není sám, že se jen díváme příliš kritickým okem a máme to možná podobně, jako to měli naši rodiče a prarodiče.

Tak pěkný nový rok a snad zase někdy u nějakého rozhovoru na počtenou.

Přečtěte si také:

Reklama