Kdo zná moje články o cestování, ví, že poslední dobou nejraději objevuji krásná místa tady u nás – v naší zemi. A také se ráda na mnohá z nich opakovaně vracím, protože jsou zkrátka kouzelná – tzv. „se neochodí“…
Hned první leden roku, jenž právě končí, byla pořádná zima. A my se vypravili do Průhonického parku nedaleko Prahy.

Byla to pohádka - mrazivé království.
Zámecký park Průhonice
Směr řady mých letošních výletů ovlivnil fakt, že jsme vám začali představovat „na vlastní oči“ naše zoologické zahrady a jejich zajímavosti. Musím říct, že každá má něco do sebe a bez váhání bych doporučila návštěvu kterékoli z těch, co jsem zatím popisovala. Pokud mám ovšem pro tento rok vybrat jednu za sebe, tak by to byla ta v Liberci. A i to navzdory tomu (nebo právě proto), že jsem tam jela hned dvakrát za sebou. Při první návštěvě totiž vydatně pršelo a pozornost nám věnovala jen tato roztomilá kachnička a pak samozřejmě bílí tygři...
Zoo Liberec
Zoo Liberec
Velkým zážitkem pro mě také bylo, že jsem mohla v několika etapách sledovat, jak se opravuje legendární minaret v zámecké zahradě v Lednici. Otevřen byl letos v létě a vy se můžete prostřednictvím fotografií přesvědčit, že restaurační práce byly velmi náročné.
Minaret v Lednici
Jeden s posledních letošních výletů mě zavedl do Českého Krumlova, kde se až do konce března můžete také navštívit výstavu k pohádce Anděl Páně 2, kterou letos na Vánoce dávala Česká televize. A až budete chodit městem, tak stejně jako já zkuste vyhledávat místa, kde režisér Jiří Strach natáčel jednotlivé záběry. Já jsem si dokonce poseděla na lavičce, kde Petronel s Uriášem končí pro tentokrát svou pozemskou pouť. Byla sice jiná než ta filmová, ale místo najdete celkem snadno.
Český Krumlov a výstava Anděl Páně 2
Anděl Páně 2, foto facebook Anděl Páně 2
Pomyslnou zlatou medaili za první místo v mých letošních návratech patří bezesporu zámku Vranov nad Dyjí. Tam jsem si letos poprvé mohla díky speciálním prohlídkám interiéry projít ve večerních hodinách za mihotavého světla svíček, a také zažila zatím nejlepší průvodcovský výklad – a to v podání Jaroslava Plesla. Oblíbený herec historii miluje natolik, že ve svém volném čase občas právě na vranovském zámku provádí.
Vranov nad Dyjí
Vranov nad Dyjí
Přeji do nového roku hodně pozitivních zážitků na vašich cestách.

Začtěte se také:

Uložit

Reklama