Vážené čtenářky, vážení čtenáři, dovolujeme si Vám představit velice zajímavý a zábavný způsob, jak si dle svých představ vylepšit interiér domácnosti, kanceláře, prodejny, nebo jiný, ve kterém se chcete cítit příjemně.  

Jedná se o využití kreativních barev MARABU pro zábavu, relaxaci, ale i profesionální použití. Pomocí těchto barev lze vytvořit hodnotný produkt nejen pro ozdobu, ale i pro praktické využití.

Barvy lze aplikovat na textilie, hedvábné tkaniy, sklo, porcelán, keramiku, karton a mnoho dalších materiálů. Snadné použití a absolutní nezávadnost těchto výrobků dovoluje, aby i děti s nimi pracovaly. Podpoří se růst nejen jejich fantazie, ale i zručnosti.

S barvami MARABU lze vyplnit volný čas kdykoliv. Nejvíce se uplatňují v období např. velikonočních a vánočních svátků, neboť dávají možnost nejen výzdoby svého okolí dle vlastního vkusu a nápadu, ale také výroby pěkných a zajímavých dárků.

Z celé bohaté škály barev MARABU jsme vybrali ty druhy, které lze nejlépe např. v období Vánoc, využít.

MARABU fun&fancy - po zaschnutí barvy se vytvořené obrázky dobře upevňují na všechny hladké plochy, okna, zrcadla apod.. Do kancelářské desky se vloží žádaný motiv, konturovací barvou se vytvoří obrysy, které po krátkém zaschnutí se vybarví dle předlohy, nebo vlastní fantazie a po 24 hodinách vznikne krásně barevný, transparentní obrázek, který lze přemísťovat a i uchovávat pro příští potřebu.

MARABU easy marble - bez velké zručnosti a námahy lze vytvořit fascinující dekoraci různých předmětů z umělé hmoty, skla, dřeva, papírové hmoty, svíčky, kovu, styroporu, ale i textilu nebo třeba japonského papíru. Barvu nakapete do nádobky, vytvoříte žádaný vzor, předmět ponoříte, rychle vytáhnete a cca po 1 hodině je barva zaschlá..

MARABU Serviettentechnik&Co - vzhledem k tomu, že jsou k dispozici média pro textil, keramiku a i tzv. krakelee medium, které vytváří popraskaný vzhled povrchu na dřevu, papíru, kartonu, keramice, sklu, plastu, kovu, kameni, polystyrénu apod., je možné vyrobit sadu předmětů se stejným vzorem.
Z ubrousku oddělíme potištěnou vrstvu vybraného vzoru, očištěný, mastnosty nebo apretury zbavený předmět natřeme příslušným médiem a přitiskneme vystřižený obrázek, který znovu natřeme příslušným médiem nebo lakem. Po zaschnutí lze předměty omývat a textil prát ručně.

MARABU - Decorglas - barva, kterou vytvoříte okouzlující efekty na skle, zrcadle a dalších materiálech jako je papír, dřevo, karton, samovytvrzující hmoty apod.. Barva, která je z počátku mléčná, po zaschnutí cca 40 minut se stává průsvitnou se zářivými barevnými odstíny. Velmi efektní jsou zdobené skleněné předměty.

MARABU - GlasArt - je jediná, která není vhodná pro děti. Je na bázi organických ředidel, ale je to barva pro náročné. Má vynikající světlostálost a je odolná proti povětrnostním vlivům. Všechny odstíny jsou transparentní, jen bílá a černá barva jsou krycí. Při použití lepících olověných pásků lze vytvořit nádherné vitráže.

Zmiňujeme jen malou část ze sortimentu firmy MARABU. Náš výběr jsme orientovali na takové druhy barev, které lze snadno využít k vánoční dekoraci a výrobě dárků.

Pro lepší orientaci nebo vznik lepších nápadů, je možno zakoupit brožuru v češtině Barvy Marabu Barevná fantazie, která byla vytvořena dle podkladů firmy MARABU a jejíž cena je více než dobrá.

Závěrem podotýkáme, že na každém výrobku je podrobný český návod, jak s tím kterým výrobkem pracovat. Pro dobrý výsledek je bezpodmínečně nutné, aby zdobený předmět byl zbaven nečistot a tkaniny bez apretury. Barvu pak použít pro takový materiál, pro který je určena.
Těšíme se na setkání v naší podnikové prodejně V Olšinách 6, Praha 10 nebo u některého z našich prodejců (adresu prodejny a seznam těchto prodejců najdete na www.pos-praha.cz ).
Přejeme mnoho úspěchů a zábavy při Vaší tvorbě!!

Marta Milotová
majitelka společnosti

Chcete s námi soutěžit a získat jako odměnu sadu barev? Pak klikněte ZDE