Markéta se vdávala letos v polovině července a zlost z ní nevyprchala ani po několika týdnech od svatby. Svůj den D si dopodrobna naplánovala. Nezasáhl do něj sice osud, ale kamarád jejího manžela Lukáš, který na sebe strhnul pozornost přítomných.

an.jpg
Foto: Shutterstock

„Nejsem nijak marnivá, nevyžaduju, aby mě všichni obdivovali, ale svatba by měla být hlavně o mně a o partnerovi. Myslela jsem si, že když je to náš den, bude se pozornost soustředit hlavně na nás, ale manželův kamarád Lukáš se postaral o to, aby to tak nebylo. Aniž bych to věděla, domluvil se s mým manželem, že chce na naší svatbě požádat svou přítelkyni o ruku. Prý mu to přišlo jako skvělá romantická příležitost. Partner mu to dovolil, ale bohužel mi to neřekl. Asi tušil, že bych to zatrhla,“ popisuje Markéta.

Lukáš si překvapení pro svou vyvolenou nachystal na konec prvního tance novomanželů. Když doznívaly poslední tóny romantické skladby, vytáhnul svou přítelkyni z davu a přede všemi před ní pokleknu a požádal ji o ruku.

„Nevím, co je to teď za módu. Před svatbou jsem viděla několik videí, kdy bylo domluvené, že nevěsta dělala, že hází kyticí a potom ji předala svobodné ženě, za kterou klečel muž s prstýnkem. I to mi přišlo ujeté, ale že nám někdo zkazí konec prvního tance, to jsem opravdu nečekala. Od té doby se o nás samozřejmě nikdo nezajímal. Všichni kamarádi se seběhli k nově zasnoubeným a začali jim gratulovat. A aby toho nebylo málo, snoubenka všem prozradila, že čeká miminko. Úplně nám překazili, že jsme měli po romantickém tanci připravený ještě závěr, kdy mě měl manžel hluboce zaklonit a políbit. Čekali jsme, že se to setká s bouřlivým potleskem, ale místo toho se začalo tleskat budoucím manželům,“ líčí Markéta.

Ta také tvrdí, že se značná část zbytku svatby točila kolem zasnoubených. Všichni chtěli slyšet podrobnosti o jejich seznámení, vidět prstýnek a vyptávali se na těhotenství. 

„Ještě teď jsem z toho naštvaná. Jsem totiž přesvědčená o tom, že svatba má být vždy jen o jednom páru a ostatní lidé by na sebe neměli strhávat pozornost,“ uzavírá.  

Zdroj: respondentka Markéta

Čtěte také:

Reklama