Vdavky a ženitbu prý preferuje devadesát procent mladých svobodných lidí.
Budoucnost bez stálého partnera a bez prstýnku by zvolilo jen mizivé procento. Průzkumy tedy potvrzují teorii, že Češi jsou vlastně konzervativní, manželství uznávají a k oltáři chodit chtějí. Jenom ne hned.
Pozdější vdavky souvisejí i s odkládáním mateřství. Dnes není žádnou výjimkou, když žena porodí své první dítě až ve třiceti letech.
Ale. Plánování je jedna věc a realita druhá.
Devadesát procent mladých chce sice v budoucnu vstoupit do manželství, ale ne všem se to daří. Bez manžela nebo manželky je dnes každý pátý Čech.
Oddacímu listu se brání víc muži než ženy. "Svou partnerku miluju a nemusím to dakazovat žádnému úředníkovi", zlobí se při zmínce o vstupu do manželství kdejaký muž. Dlouhodobé odkládábní sňatku bez objektivního důvodu, jako je třeba studium nebo nemožnost najít společné bydlení, se dá vnímat jako nechávání si zadních vrátek k snažší formě odchodu.
Mnohdy jsou k odkládání manželství dost zásadní důvody. Třeba když jeden z partnerů vyrůstal v nevydařeném manželství a teď se bojí, že se sňatkem vyhrotí i jeho doposud spokojený vztah.

Tisková zpráva
Co vy na to, milé ženy-in?
Myslíte, že se muži bojí strčit hlavu do chomoutu?
Netlačíme my ženy tak trochu na pilu a neděsíme je?
Máte ve svém okolí nějaký podobný případ?

Reklama