Podle mne je manželství určitou zárukou s ručením omezeným,ovšem většinou se lidé vezmou,aby spolu měli děti.Pro děti je lepší,když mají všichni stejné příjmení i bydliště.Manželství je praktická a osvědčená záležitost,bez něj ani není nárok dozvědět se informace o zdravotním stavu partnera v nemocnici-nejste příbuzní.Smutno člověku samotnému,ve dvou se to táhne líp.Nedává jistotu doživotního trvání,ale stojí za pokus.

Důležitá je oboustranná tolerance a pomoc v obtížných situacích.Je třeba vyvarovat se situací,které vyvolávají konflikt,snažit se najít kompromis.Nejlíp se pozná v krizových situacích,jestli vydrží a to by se měli snažit oba dva manželé.

Když měl můj muž před deseti lety mrtvici,ještě mne ukecával spolupracovník,abych muže opustila a šla s ním,byla to zkouška ohněm.Ten spolupracovník se snažil využít našeho neštěstí,přestože jsme spolu nic neměli a přišlo mi to odporné,samozdřejmě jsem řekla ne.

Nevěděla jsem,jestli se z toho muž dostane,ale bylo mi jasné,že mne potřebuje a nemůžu ani nechci se na něj vykašlat.Postupně se jeho zdravotní stav zlepšoval a po roce zase pracoval,i když má lehčí práci a částečný důchod.Jsem ráda,že ho mám,dokáže navařit,oceńuji to hlavně když mám operovanou ruku,pomáhá mi i se sprchováním.Vrací mi to,jak jsem se starala já o něj a uvědomuju si,že sama bych to nezvládala.Budeme spolu 30 let a vzájemně se potřebujeme a doplńujeme,jsme kamarádi.
SNÍŽEK

Text nebyl redakcí upraven.

Téma na dnešek: Můj názor na manželství

O manželství si dnes budeme povídat celý den. A nás zajímá váš názor.

  • Co si myslíte o manželství? Myslíte, že je nutné mít oficiálně potvrzený svazek, či je lepší žít tzv. na hromádce? Jaký význam má manželství pro vás osobně?
  • Jste vdaná?
  • Jaké jsou s manželstvím vaše zkušenosti?

Své příspěvky můžete posílat na adresu

redakce@zena-in.cz

Došlá psaní budeme v průběhu dneška zveřejňovat a autorku jednoho z nich na konci dne odměníme. Tentokrát se můžete těšit na knihu Tajemství análního sexu.