Po dvaceti letech manželství si najednou připadala jako v kleci. Vyždímaná, bez energie a vyhlídky na cokoli nového, vzrušujícího. Těžce nesla, že pro manžela zůstala už jen inventářem v domácnosti, spolubydlící, co mu uvaří a vypere. „Petr mě přestal vnímat jako ženu. Naprosto vyprchala veškerá romantika a vzrušení. Vždyť jsme spolu skoro ani nespali, to už jsem se musela hodně doprošovat! Tohle já nemám zapotřebí, vždyť ještě nejsem tak stará, řekla jsem si jednoho dne a začala si s dávnou láskou, ještě ze školních let,“ svěřuje se Zlata, která díky tomu opět rozkvetla.

„Konečně jsem zase žila naplno, měla se na co těšit a hlavně – připadala jsem si znovu žádoucí a krásná. Která ženská by po něčem takovém netoužila? Jenže manžel mě tak moc přehlížel, že si této mé proměny ani nevšiml! To byl další důvod, proč mu dát sbohem. Jak ten byl překvapený, když jsem za ním přišla s tím, že od něho odcházím! vzpomíná Zlata, která se s Petrem do půl roku rozvedla. Až tehdy se v něm něco zlomilo. A jak později Zlatě přiznala jejich dcera, dokonce se na její doporučení vydal ke vztahové koučce.

love.jpg
„Najednou mi začal psát zprávy, jak moc mu chybím. Nic mi nevyčítal, dokonce mi oznámil, že moje rozhodnutí chápe. Prý se choval nemožně a nevážil si toho, že mě má po svém boku. Vůbec jsem ho nepoznávala, ale to jeho nové já se mi moc zamlouvalo. Co vám budu povídat, ani já ho nikdy nepřestala milovat,“ svěřuje se Zlata s tím, že z bývalého manžela se po pár měsících namlouvání stal milenec. A z bývalého milence podváděný přítel.

„Zpočátku jsem se návratu k Petrovi bála, aby vše zase nespadlo do starých kolejí. Lhát svému novému příteli se mi ale taky nechtělo. A tak jsem to riskla, svůj nový vztah ukončila a k bývalému manželovi se vrátila. Bylo to dobré rozhodnutí, kterého nelituji! Už je to rok a Petr je stále jako vyměněný. Je pozorný, bere mě na výlety, nosí kytky. Připadá mi to, jako bychom spolu teprve začínali a neznali se desítky let, popisuje Zlata, která ale o obnovení slibu manželského neuvažuje.

„Ani náhodou se nechci znovu vdávat! Kdo ví, co by se stalo, kdyby mě měl zase jistou,“ myslí si.

Čtěte také:

Reklama