Začalo to letos na jaře. V době, kdy se jejich přátelům narodil syn. Její manžel Martin (34) se v otcovské roli svého kamaráda natolik zhlédl, že si přál to samé. Stát se taky otcem. A začal tlačit na to, aby jeho žena vysadila antikoncepci.

6343f94cae029obrazek.png
Foto: Shutterstock

„Původní domluva byla taková, že dáme možnému těhotenství volný průběh až tak za dva, tři roky. Jakmile se trochu finančně zabezpečíme, usadíme. Brali jsme se teprve předloni. Jenže najednou bylo všechno jinak. Martin čekat nechtěl. Tak se na jeho přání už půl roku snažíme počít miminko,“ popisuje změnu plánu Pavlína, která jí není kdovíjak nadšená, ale ani není striktně proti. Založit rodinu chce také, i když ne tak urputně, jako její muž.

Je úplně jak rozumu zbavený. Nemluví o ničem jiném. Plánuje, co miminku koupíme, jak ho budeme vychovávat, chodí na maminkovské weby a podobně. Pak mi vyčtené informace tlačí do hlavy. A nejen to! Kupuje mi různé doplňky stravy, bylinky, přihlásil mě na nějaké cvičení pro podporu plodnosti. Naprosto přesně taky ví, kdy mám plodné dny. Každé ráno mi měří bazální teplotu, podstrkuje ovulační testy,“ svěřuje se Pavlína. Zpočátku jí to přišlo roztomilé a vtipné, dnes už je na jakoukoli zmínku o mateřství alergická. Jenže jich přibývá, protože Martin začíná mít obavy o jejich plodnost.

„Trvá to už půl roku, co se snažíme, teda hlavně on, ale pořád nic. Stále jedna čárka na těhotenském testu. Proto navrhl, abychom se objednali na vyšetření v nějaké reprodukční klinice. To už jsem vybuchla. Neřešíme nic jiného než to mimino. Už se na mě vůbec nekouká jako na ženskou, jen jako na matku. Tohle bych neměla, támhleto musím… Mám toho dost. Připadám si zneužitě, jako pouhý chodící inkubátor. A začínám o celém tom rodičovství i o našem vztahu pochybovat,“ dodává Pavlína.

Čtěte také: