Roman má právě dnes nastoupit do nového zaměstnání. Dlouhé roky pracoval na jednom místě, ale jeho místo bylo zrušeno. Roman nemá rád změny, po krátkém registru na Úřadě práce sehnal novou práci, ale není z ní dvakrát nadšený.

elektrikář

Dlouhé roky pracoval Roman jako elektrikář v podniku, který jeho místo zrušil s tím, že bude příležitostně najímat externí pracovníky.
On i jeho spolupracovníci z toho byli nešťastní, zejména ti starší. Kde najdou na stará kolena práci?

Přečtěte si také:

Roman patří ke střední generaci, ale i přesto měl zpočátku s hledáním práce velké problémy. Nejvíce ho udivilo, když po něm v jedné firmě požadovali, aby coby elektrikář ovládal dva světové jazyky! Praxe v oboru je moc nezajímala.
V jiné firmě ho zase přijímal personální pracovník ve věku jeho syna, který se s ním bavil jako s nějakým póvlem, který rozumí „jenom“ elektrice. Navíc mu nabízel plat, ze který by nezaplatil ani nájem.

Když už to chtěl vzdát, přišla nabídka od bývalého spolužáka, jehož švagr vlastní stavební firmu. Práci mu dal, ale už na začátku ho upozornil, že kromě elektrikářských prací bude muset občas pomoct i tam, kde je potřeba, tedy manuálně mimo jeho obor. A také má občas počítat s nějakou tou sobotou a nedělí.

Roman zprvu váhal, ale sedět doma nebo chodit na Úřad pro podporu, z toho už by se asi brzy zbláznil. Tady mu nabízí slušný plat a nějaký ten víkend vydrží. Navíc domácí rozpočet, při třech dětech, z toho dvou na studiích, se značně zúžil. Není nač čekat.

Vánoční svátky si Roman ještě užil v klidu, ale už s příchodem Silvestra na něm viděla jeho žena značnou nervozitu.
„Neboj se, Romi, to bude dobrý. Jsi šikovný, zvykneš si a peníze potřebujeme.“
„Já vím,“
odpověděl Roman, ale v duchu se musel pousmát představě, že při prvním pohovoru po něm chtěli dva světové jazyky. Na místě, kam ted nastupuje, je nechtěli, ale je rád, že umí ještě ze školy rusky, jinak by se se svými novými spolupracovníky nedomluvil. :)

Reklama